ksiądz książka

Fot. cathopic

Brazylia: powstało stowarzyszenie naukowców katolickich

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W brazylijskim sanktuarium maryjnym Aparecida, w stanie São Paulo, powołano do życia Brazylijskie Stowarzyszenie Naukowców Katolickich (SBCC). W wydarzeniu, współorganizowanym przez działające w ramach brazylijskiej konferencji episkopatu Duszpasterstwo Kultury i Szkolnictwa wzięło udział kilkudziesięciu pracowników naukowych i badaczy związanych z brazylijskimi ośrodkami akademickimi.

Jak poinformował przewodniczący nowego stowarzyszenia, metropolita Montes Claros abp João Justino de Medeiros Silva, głównym celem SBCC jest jednoczenie naukowców deklarujących się jako katolicy oraz promowanie działań w obszarze edukacji oraz badań naukowych.

Statut organizacji przewiduje, że wśród podejmowanych przez stowarzyszenie działań ma być m.in. organizowanie konferencji dotyczących kwestii wiary i nauki oraz zajmowanie oficjalnego stanowiska w sprawach związanych z nauką społeczną Kościoła i aktualnymi wydarzeniami, a także współpraca z instytucjami religijnymi i świeckimi, w tym z rządem Brazylii. – Stowarzyszenie jest otwarte na wykładowców, badaczy oraz ekspertów katolickich z całej Brazylii – dodał abp Silva.

Zobacz także
Wasze komentarze