fot. EPA/M.A. PUSHPA KUMARA

Burkina Faso: trzech zabitych w ataku na kościół katolicki

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Trzech wiernych zostało zabitych w niedzielę w dokonanym w trakcie Mszy napadzie na katolicki kościół w wiosce Toulfe na północy Burkiny Faso, gdzie nasilają się ataki na chrześcijan – podała agencja AFP, powołując się na źródło we władzach bezpieczeństwa.

„Silnie uzbrojeni osobnicy zaatakowali wiejski kościół około godziny 9 rano, gdy wierni uczestniczyli w niedzielnej mszy. Zabito co najmniej trzy osoby” – powiedziało to źródło, dodając, że na miejsce skierowano policyjne posiłki.

Toulfe leży około 20 kilometrów od miasta Titao, stolicy prowincji Lorum. Według mieszkańca Toulfe, z którym skontaktowano się telefonicznie, atak na kościół „wywołał w wiosce panikę, a wielu ludzi schroniło się w domach i w buszu”.

Pod koniec kwietnia uzbrojeni napastnicy podpalili w Toulfe gospodę i zrabowali trzy motocykle. Kilka miesięcy wcześniej pojawili się w lokalnych szkołach, żądając ich zamknięcia – relacjonował ów mieszkaniec.

W ostatnim czasie w Burkinie Faso coraz częściej dochodzi do zbrojnych napaści dżihadystów na kościoły i chrześcijańskich duchownych. 13 maja w Zimtenga na północy kraju zabito czterech katolików uczestniczących w procesji maryjnej.

Zobacz także
Wasze komentarze