Protesty w Chile, fot. EPA/ELVIS GONZALEZ

Chile: bojówkarze przerwali ingres arcybiskupa

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Bojówkarze lewicowych organizacji przerwali na ingres abp. Celestino Aósa, nowego metropolity Santiago, stolicy Chile. W trakcie uroczystości odbywającej się w stołecznej katedrze grupa intruzów wrzuciła przed ołtarz puste pojemniki po gazie łzawiącym.

Co ważne i bardzo niepokojące – stało się to w momencie kiedy wierni przystępowali do Komunii św. Całe zamieszanie nie trwało długo, ale było groźne. Policji udało się zatrzymać dwóch spośród czterech sprawców. Ujętym mężczyznom postawiono już zarzuty zakłócenia ładu publicznego.

Santiago, protestujący na ulicach, fot. EPA/ELVIS GONZALEZ

W trakcie inauguracyjnej homilii abp Aós przypomniał o trwających od kilku miesiącach niepokojach na ulicach głównych miast tego południowoamerykańskiego kraju. Hiszpański kapucyn, pracujący w Chile od 1983 r., wezwał wiernych do dawania świadectwa o Chrystusie swoim życiem, pomimo nieprzychylnych okoliczności. – Przechodzimy przez niespokojny okres, naznaczony podziałami i atakami, niesprawiedliwością, kłamstwem i przemocą, które są przeciwne naszym chrześcijańskim przekonaniom, naszemu chrzcielnemu zobowiązaniu – powiedział abp Aós, który od 2014 r. przewodził chilijskiej diecezji Copiapó.

To już niestety nie pierwsze tego typu agresywne wobec Kościoła zachowanie radykalnych grup.

>>> Znane sanktuarium w Chile brutalnie zniszczone

abp Celestino Aós, fot. Wikipedia

Zobacz także
Wasze komentarze