dziecko, szkoła, rysowanie

fot. Unsplash

Dzieci poznają Wandę Błeńską. Trwa ogólnopolski konkurs szkolny. Zgłoś się!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Do 4 października można przesyłać prace w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego „Mój kolega z Buluby”. Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom postaci doktor Wandy Błeńskiej, lekarki misjonarki, a w szczególności jej działalności skierowanej na pomoc ludziom chorym na trąd w Ugandzie.

>>> Niezwykły film o Matce Trędowatych, Wandzie Błeńskiej [WIDEO]

Konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Dzieci podczas katechezy będą poznawać postać Doktor Wandy Błeńskiej oraz życie codzienne ich rówieśników w Ugandzie. Następnie, na podstawie zdobytej wiedzy, przygotują prace plastyczne, które powinny przedstawiać realizację hasła konkursu: „Mój kolega z Buluby”. Uczniowie mają pełną swobodę w interpretacji tematu. Technika wykonania prac plastycznych jest również dowolna.

szkoła

fot. Michał Jóźwiak

– Mam bardzo osobisty stosunek do tego konkursu, bo dane mi było niejednokrotnie spotykać się z panią doktor. Zawdzięczam jej wiele niezapomnianych chwil, słów i ciepła – mówi organizatorka konkursu, katechetka, Honorata Dzida. – Oczywiście, konkurs dotyczy także dzieci ugandyjskich ich problemów, z którymi na co dzień się zmagają. Jak również odrzucenia ze względu na trąd. Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się co może być „współczesnym trądem” w ich środowiskach rówieśniczych i nie tylko – dodaje.

Rozstrzygnięcie konkursu – oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w środę 23 października 2019 roku o godz. 10.45 w Szkole Podstawowej nr 3 w Poznaniu. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym arcybiskupa metropolity poznańskiego Stanisława Gądeckiego, Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci oraz Fundacji Redemptoris Missio.

>>> Szkoła otwarta na „innych”

Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bolesława Krzywoustego, os. Piastowskie 27, 61-149 Poznań z dopiskiem „Konkurs – Mój kolega z Buluby” w nieprzekraczalnym terminie: do 4 października 2019 r.

Zobacz także
Wasze komentarze