papież Franciszek

Fot. PAP/EPA

Franciszek apeluje o pokój i pomoc dla Jemenu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Z dramatycznym apelem o pokój i pomoc dla Jemenu zwrócił się Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. „Apeluję do zainteresowanych stron i wspólnoty międzynarodowej o pilne sprzyjanie przestrzeganiu osiągniętych porozumień, zapewnienie dystrybucji żywności i pracy dla dobra ludności” – powiedział papież.

Z wielkim niepokojem śledzę kryzys humanitarny w Jemenie. Ludność jest wyczerpana długim konfliktem a bardzo wiele dzieci cierpi z powodu głodu, ale nie udaje się dotrzeć do składów żywności. Bracia i siostry, Krzyk tych dzieci i ich rodziców wznosi się przed oblicze Boga. Apeluję do zainteresowanych stron i wspólnoty międzynarodowej o pilne sprzyjanie przestrzeganiu osiągniętych porozumień, zapewnienie dystrybucji żywności i pracy dla dobra ludności. Zachęcam wszystkich do modlitwy za braci z Jemenu. „Zdrowaś Maryjo….

Módlmy się intensywnie, bo są to dzieci, które są godne, spragnione, nie mają lekarstw, którym grozi śmierć…Tę myśl zabierzmy ze sobą do domu.

W Jemenie toczy się od lat krwawa wojna między szyickimi rebeliantami Huthi a sunnickim w większości rządem centralnym, który jest wspierany m.in. przez Arabię Saudyjską. Konflikt, który pochłonął już tysiące zabitych, w większości bezbronnych cywilów, dotyczy walki o władzę i ropę, a przy okazji niszczy niewielką wspólnotę chrześcijańską.

Zobacz także
Wasze komentarze