Fot. EPA/MASSIMO PERCOSSI

Franciszek wezwał do modlitwy za mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Po modlitwie Regina Coeli Ojciec Święty wezwał wiernych do modlitwy za mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej. We wtorek, 1 maja w stolicy tego kraju, Bangi miał miejsce zamach na wiernych zgromadzonych w kościele Matki Bożej Fatimskiej. W jego wyniku życie straciło 26 osób, w tym kapłan.

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

Zachęcam do modlitwy za mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej, kraju, który z radością odwiedziłem, a który noszę w sercu, i gdzie w minionych dniach doszło do poważnych aktów przemocy, z wieloma zabitymi i rannymi, w tym jednym kapłanem. Niech Pan, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny pomoże wszystkim wyrzec się przemocy i zemsty, aby wspólnie budować pokój.

Kościół Matki Bożej Fatimskiej został zaatakowany ostrzałem karabinowym i granatami podczas porannego nabożeństwa zmuszając uwięzionych do ucieczki przez wyłom w ścianie kościoła uczyniony przez policję. Morderstwo spowodowało oburzenie wiernych, którzy zanieśli ciało zabitego kapana przed pałac prezydencki.

Atak miał miejsce ok. godziny 10 rano, gdy członkowie Bractwa św. Józefa oddawali cześć swemu patronowi. Tożsamość morderców nie jest znana, ale wydarzenie miało miejsce na pograniczu dzielnicy zamieszkałej głównie przez muzułmanów.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze