fot. Pexels

Japonia: przewodniczący episkopatu dziękuje papieżowi za gotowość przyjazdu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jestem wdzięczny papieżowi za to, że przyjedzie do Japonii, w której jest niewielu chrześcijan w porównaniu z innymi krajami – oświadczył przewodniczący Konferencji Katolickich Biskupów Japonii (CBCJ) abp Mistuaki Takami. Zapewnił, że cały tamtejszy Kościół będzie ciężko pracował, aby papieska wizyta „była znacząca”.

W czasie pobytu w Japonii w dniach 23-26 listopada br. Franciszek odwiedzi Tokio, Hiroszimę i Nagasaki. Odprawi dwie Msze św. – 24 listopada na stadionie bejsbolowym w Nagasaki (o 13.30 czasu lokalnego) i 25 listopada na stadionie Tokyo Dome w Tokio (o 15.30). Na stronie internetowej popeinjapan2019.jp można już zamawiać wejściówki na obie liturgie.

>>Japonia modli się o pokój

Przewodniczący CBCJ zaznaczył, że wizyta Franciszka była „długo oczekiwana”. Już w lipcu 2014 r. ówczesny przewodniczący episkopatu abp Takeo Okada i on sam jako ówczesny wiceprzewodniczący odwiedzili Watykan, by przekazać papieżowi zaproszenie. Kilkakrotnie ponawiali je później listownie.

– Podczas audiencji ogólnych papież wspominał o chrześcijaństwie w Japonii, a także upublicznił fotografię przedstawiającą chłopca z ciałem martwego brata po zrzuceniu bomby atomowej na Nagasaki. Przypuszczam, że za tymi papieskimi słowami i działaniami kryła się jego wola przyjazdu – przypuszcza metropolita Nagasaki.

>>#MisyjnyWtorek: Japonia

Hasłem wizyty Franciszka w Japonii będą słowa: „Chronić każde życie” – zarówno ludzi jak i naturę, zgodnie z przesłaniem encykliki „Laudato si’”.

Zobacz także
Wasze komentarze