papież Franciszek synod dla amazonii

fot. EPA/VATICAN MEDIA

Kostaryka: pierwszy ksiądz z indiańskiego plemienia

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W Kostaryce wyświęcony na katolickiego kapłana został pierwszy seminarzysta wywodzący się indiańskiego plemienia. Jak poinformował biskup diecezji Limón – Javier Román Arias, neoprezbiter pochodzi z ludności zamieszkującej góry Amburi, w kantonie Talamanca, na wschodzie tego kraju.

– Ksiądz Austin Torres należy do Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Miejmy nadzieję, że święcenia tego neoprezbitera zapoczątkują kolejne powołania do życia duchownego wśród rdzennej ludności Kostaryki – powiedział bp Román.

Hierarcha wskazał, że kapłaństwo Austina Torresa jest owocem pracy niemieckich misjonarzy na wschodzie Kostaryki. Wyjaśnił, że szczególnie duży wpływ na powołanie pierwszego kapłana wywodzącego się z rdzennej społeczności należy zawdzięczać kilkudziesięcioletniej posłudze w tym kraju pochodzącego z Niemiec ks. Bernardito Kocha Kübera. Należący do Zgromadzenia Księży Misjonarzy kapłan zmarł w lutym 2019 r.

>>> Kostaryka: piłkarze zabierają na mundial wizerunek Matki Bożej Anielskiej

Podczas uroczystości święceń kapłańskich ks. Torresa bp Román przypomniał, że katoliccy duchowni z Niemiec mieli od 1877 r. duży wpływ na proces ewangelizacji Kostaryki.

Zobacz także
Wasze komentarze