fot. Twitter

Litwa: pierwszy w historii dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jesteśmy świadkami wyjątkowych wydarzeń na Litwie. Ksiądz Alessandro Barelli SDB został pierwszym w historii dyrektorem krajowym PDM na Litwie. Oznacza to powstanie struktur Papieskich Dzieł Misyjnych u naszych wschodnich sąsiadów.

Jest to owoc zadania powierzonego ks. prał. Tomaszowi Atłasowi, dyrektorowi krajowemu Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Ks. abp Giampietro Dal Toso, sekretarz pomocniczy Kongregacji Ewangelizacji Narodów, a zarazem przewodniczący Papieskich Dzieł Misyjnych, poprosił Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce o zbadanie możliwości utworzenia na Litwie, Łotwie i w Estonii struktur Papieskich Dzieł Misyjnych.

Ks. Alessandro Barelli SDB ze wspólnoty księży salezjanów w Wilnie, został mianowany dyrektorem krajowym Papieskich Dzieł Misyjnych na Litwie przez kardynała Fernando Filoniego, prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów w czerwcu br.

Nominacja ta jest na pięć lat i oznacza, że ks. Barelli będzie pierwszą osobą odpowiedzialną za animację misyjną na poziomie krajowym, koordynując pracę ośmiu litewskich diecezji.
Alessandro Barelli urodził się w Turynie 11 lutego 1969 roku. W roku 1989 złożył pierwsze śluby zakonne jako salezjanin, a w 1997 roku przyjął święcenia kapłańskie. W 1998 roku ks. Barelli został zaproszony do przyjazdu na Litwę przez misjonarza księdza Vecchi. W 2004 roku otrzymał litewskie obywatelstwo.
Ks. Barelli nadal będzie pracował jako proboszcz parafii św. Jana Bosko w Wilnie, kierując oratorium i będąc redaktorem „Biuletynu Salezjańskiego”, wydawanego w języku litewskim.

Więcej informacji na https://misijos.katalikai.lt/

Zobacz także
Wasze komentarze