EPA/LUCA ZENNARO

Madagaskar: 200 muzułmanów pomaga przy wizycie papieża

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wizyta papieża Franciszka na Madagaskarze jest okazją do zbliżenia chrześcijan i muzułmanów. Jak poinformowały media tego kraju, w organizację wizyty papieża – obok kilku tysięcy chrześcijan – włączyło się ponad 200 wolontariuszy muzułmańskich. – Jest to znakiem braterstwa między wszystkimi religiami. Należymy do siebie nawzajem bez względu na przynależność religijną – media przywołały słowa jednego z wolontariuszy.

„L’Express de Madagascar” wyraził uznanie dla wkładu papieża Franciszka na rzecz pokojowego współżycia między religiami. Gazeta przypomniała, że także w Mozambiku, który był pierwszym celem papieskiej podroży do Afryki południowo-wschodniej, Franciszek poświęcił wiele uwagi dialogowi międzyreligijnemu.

EPA/LUCA ZENNARO

>>Papież na Madagaskarze: te 3 rzeczy uwalniają od jednego z najgorszych zniewoleń

Podczas spotkania międzyreligijnego młodzieży na stadionie Maxaquene w stolicy Mozambiku, Maputo, 5 września papież zaapelował do młodych ludzi, aby wspólnie uczestniczyli w budowie swego kraju. Młodzi nie powinni dopuścić do tego, aby ich radość życia stłumił strach i rezygnacja.

– Radość wspólna i świętowana staje się najlepszym antidotum, by zdezawuować tych wszystkich, którzy chcą dzielić, rozdrabniać czy przeciwstawiać. Jakże się odczuwa w niektórych regionach świata radość bycia zjednoczonymi, wspólnego życia, osób różnych wyznań religijnych, ale jako dzieci tej samej ziemi, zjednoczone – mówił Franciszek.

Zobacz także
Wasze komentarze