smartfon

fot. pixabay.com

Meksyk: biskupi uruchomili aplikację, aby jednoczyć wiernych w czasie pandemii

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Biskupi meksykańscy przedstawili specjalną aplikację dla telefonów komórkowych „Appostolica”, mającą za zadanie jednoczenie ludzi wokół podstawowych filarów wiary w czasie obecnej pandemii koronawirusa. „Kościół jest obecnie jeszcze bliższy ciebie” – zachęca episkopat w materiałach informacyjnych. Wyjaśniono, że nowy program jest bezpłatnym narzędziem, pozwalającym ludowi Bożemu poznawać Słowo Boże, liturgię i modlitwy. Aby ściągnąć je, należy wejść na stronę: appostolica.com.

Dzięki tej App można mieć zawsze przy sobie Biblię, czytać jej księgi, rozdziały i wersety, których się szuka, mieć dostęp do tekstów liturgicznych na dany dzień, zarówno mszalnych, jak i Liturgii Godzin, można poznawać najważniejsze teksty kościelne, wyszukiwać parafie z godzinami Mszy i innych działań oraz wiele innych rzeczy.

Twórcy nowej aplikacji zaznaczyli, że jest to dopiero pierwsza jej wersja, wyrażając przy tym nadzieję, że dzięki współpracy wszystkich użytkowników będzie można w przyszłości poprawić jej jakość.

>>>Jak przeżyć Wielkanoc w domu? [DUCHOWY PORADNIK]

„Appostolica jest wynikiem pracy Meksykańskiej Konferencji Biskupiej (CEM)” – głosi oficjalne oświadczenie episkopatu. Zwraca uwagę, że projekt ten przedstawiono „w tych szczególnie trudnych dniach, gdy wiele osób potrafi kontaktować się ze sobą za pośrednictwem nowoczesnych technologii informatycznych”.

Autorzy aplikacji podkreślili jednocześnie, że to najnowsze narzędzie technologiczne jest dalszym ciągiem długiej tradycji komunikowania się Kościoła, który „od początku swych dziejów podejmował misję głoszenia Ewangelii na całym świecie i aby to czynić, korzystał ze środków przekazu”. Przywołano w tym kontekście św. Jana Pawła II, który stwierdził, iż „Kościół czułby się winny przed Bogiem, gdyby nie używał tych potężnych środków, jakie umysł ludzki coraz bardziej doskonali”.

Zobacz także
Wasze komentarze