fot. unsplash

Meksyk: w pełni pandemii 20 tys. małżeństw odnowiło swe przyrzeczenia ślubne

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Z inicjatywy Regnum Christi – świeckiej gałęzi Legionistów Chrystusa – 20 tys. par małżeńskich z ponad 15 krajów odnowiło 30 maja swe przyrzeczenia ślubne. Inspiracją do zorganizowania wydarzenia były dane, z których wynika, że w warunkach długotrwałego zamknięcia w domach w związku z koronawirusem, wzrosła liczba przypadków przemocy w rodzinach.

To wirtualne spotkanie przygotowała związana z Regnum Christi organizacja Familia Unida (Zjednoczona Rodzina). Rozważania wprowadzające do spotkania, poświęcone takim tematom jak przebaczenie, komunikowanie się i ekonomia, głosiło czterech kapłanów, członków Legionu Chrystusa.

Według danych ujawnionych przez Sekretariat Wykonawczy meksykańskiego Narodowego Systemu Bezpieczeństwa Publicznego, tylko w marcu br. liczba takich przypadków zwiększyła się o 23 proc. w stosunku do lutego.

>>> Michał Jóźwiak: narodowa kwarantanna potęguje przemoc w domach

I właśnie w odpowiedzi na ten kryzys Familia Unida przygotowała serię czterech prezentacji z udziałem specjalistów ds. rodziny. Ich celem było „pomóc odnowie małżeńskiej, co z kolei wpływa pozytywnie na zgodę w rodzinach i społeczeństwie” – oświadczyli organizatorzy.

Wprowadzenia do kilkugodzinnych rozważań głosili legioniści Chrystusa, księża: Adolfo Güemez, Guillermo Serra, Ángel Espinoza de los Monteros i Evaristo Sada. Podjęli oni takie zagadnienia jak wzajemne poznawanie się i miłość, zrozumienie i odbudowa zerwanych więzi, przebaczenie czy problem „wypalenia” i braku zaufania. Wskazywano, że problemy te podjęte w duchu chrześcijańskim, mogą zrodzić nową więź zaufania, szacunku i wdzięczności w małżeństwie i rodzinie.

Na zakończenie tego wirtualnego spotkania uczestniczące w nim pary odnowiły swe przyrzeczenia małżeńskie.

Zobacz także
Wasze komentarze