modlitwa

fot. cathopic

Nabożeństwo misyjne na sierpień [MATERIAŁY LITURGICZNE]

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy mocno doświadczeni kryzysem ekonomicznym i społecznym mieli środki potrzebne do działania i pracy na rzecz wspólnot, w których żyją.

Komentarz

Pan  Bóg,  stwarzając  człowieka,  dał  mu  zadanie „czynienia sobie ziemi poddaną” poprzez wysiłek, pracę, zaangażowanie i przeobrażanie świata. Aktywność z  tym związana nie jest zatem tylko zwykłą pracą, ale swoistym powołaniem, bo to sam Stwórca wezwał człowieka do tego zadania. Realizacji tego posłannictwa w dzisiejszym świecie podejmują się nie tylko pojedynczy ludzie, lecz także grupy osób, które w danej dziedzinie starają się realizować to Boże wezwanie, nawet czasem nie uświadamiając sobie, że wpisują się w Bożą ekonomię Zbawienia.

W tym miesiącu prosimy właśnie w ich intencji, aby nie zabrakło im zapału i środków do własnego wzrostu oraz efektywnej pomocy innym.

Wystawienie najświętszego sakramentu

>>> Nabożeństwo misyjne na maj [MATERIAŁY LITURGICZNE]

Modlitwa uwielbienia

Panie Jezu, Ty jesteś z nami po wszystkie dni aż do skończenia świata. Uwielbiamy Cię za Twoją pamięć  o wszystkich  Twoich  dzieciach.  Ty  pamiętasz o  wszystkich, obdarzając ludzi odpowiednimi zdolnościami, a gdy ich nie mają, posyłasz innych, aby nikt nie pozostał bez Twojej pomocy. Uwielbiamy Cię za dary Twojego Ducha, które przejawiają się w tak wielu inicjatywach różnorakiej pomocy organizowanej przez ludzi dobrej woli. Ci, między innymi jako przedsiębiorcy, służą społeczności lokalnej w ekonomicznym i  duchowym rozwoju własnych środowisk. Niech ich trud i jego owoce pomnażają Twoją chwałę.

Śpiew: Uwielbiajmy Chrystusa, bo kocha nas jak nikt

Modlitwa dziękczynienia

Klęcząc  przed  Najświętszym  Sakramentem,  pra-gniemy wyrazić wdzięczność za możliwość pracy i podejmowania coraz to nowych wyzwań. Dziękujemy za ludzi, którzy nie ograniczają się jedynie do pomnażania swojego majątku, ale angażują się, aby ich praca mogła służyć innym. Dziękujemy Ci, Panie!– Dziękujemy za rodziców, którzy wychowują swoje dzieci w duchu odpowiedzialności za innych. Dziękujemy Ci, Panie!– Dziękujemy za przedsiębiorców, którzy dostrzega-ją potrzeby drugiego człowieka i przychodzą im z po-mocą. Dziękujemy Ci, Panie!– Dziękujemy za tych, którzy wypracowane zyski potrafią podzielić między własne potrzeby i pomoc potrzebującym. Dziękujemy Ci, Panie!– Dziękujemy za ustawodawców, którzy dostrzegają potrzeby małych i średnich przedsiębiorców w ich środowiskach lokalnych. Dziękujemy Ci, Panie!– Dziękujemy za pracodawców w małych przedsiębiorstwach, którzy szanują swoich pracowników i ich osobiste potrzeby. Dziękujemy Ci, Panie!– Dziękujemy za wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób  służą  rozwojowi  przedsiębiorstw,  w których znajduje zatrudnienie lokalna społeczność. Dziękuje-my Ci, Panie!

Śpiew:

Czego chcesz od nas, Panie Modlitwa wstawiennicza Nasz Dobry Pasterzu, wierzymy, że nie przestajesz nas prowadzić ku zbawieniu nas samych i naszych bliskich.  Doświadczamy  jednak  wielu  przeciwności, a  nawet niebezpieczeństw związanych z zaangażowaniem w budowanie Twojego Królestwa. Prosimy o dary Twojego Ducha dla małych, lokalnych przedsiębiorców, aby znajdowali sposoby na przeobrażanie świata mimo tak wielu trudności ekonomiczno-społecznych wywołanych przez pandemię i jej skutki w dziedzinie gospodarczej. Udziel Twojego światła tym, którzy nie wiedzą, w jakim kierunku podążać, a tym, którzy przeżywają kryzysy, daj nadzieję na lepsze jutro. Nasz Najlepszy  Przewodniku,  prowadź  tych,  którzy  mają własne przedsiębiorstwa, aby nie stracili z horyzontu prawd zawartych w katolickiej nauce społecznej i pamiętali, że zawsze człowiek jest ważniejszy niż jakiekolwiek dobro materialne. Śpiew: Posyłam was na pracę bez nagrody

>>> Nabożeństwo misyjne na lipiec [MATERIAŁY LITURGICZNE]

Modlitwa przebłagania

Jezu, Krzewie Winny, jesteśmy świadomi wielkiego zaszczytu bycia włączonymi w Twoje życie, ale też jesteśmy świadomi tego, że nie zawsze tę rolę bycia latoroślą spełniamy należycie. Czasem wydaje nam się, że to wszystko jest nasze, że przecież to, co zastaliśmy, wzięło się jakby znikąd, a przecież to wszystko jest Twoje. Dlatego przepraszamy za zbyt egoistyczną wizję naszego administrowania światem. Obiecujemy bardziej pamiętać, że jesteśmy zawsze tylko jednym z  ogniw i że Panem wszystkiego jesteś Ty, który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Błogosławieństwo najświętszym sakramentem

ks. Daniel Nowak, diecezja rzeszowska

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze