pixabay.com

Paragwaj: niesamowita akcja katolickiej młodzieży! Nikt wcześniej na to nie wpadł

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kilka dni temu z inicjatywy duszpasterstwa młodzieży Kościoła katolickiego Paragwaju rozpoczęła się tam kampania „Jeden młody – jedno drzewo – jedno życie”. Przewiduje ona zasadzenie przez młodych ludzi w całym kraju 75 tys. drzew jako wkład młodego pokolenia do walki o powstrzymanie zagłady lasów. Uwieńczeniem akcji będą Msze św. w intencji młodzieży, które zostaną odprawione jednocześnie w różnych miastach i miejscowościach kraju w sobotę 21 września br.

Według raportu amerykańskiej Agencji Badania Przestrzeni Kosmicznej (NASA) w latach 1987-2012 Paragwaj stracił ok. 44 tys. km kw. lasów. W tej sytuacji młodzi ludzie, dla których miniony rok był ostatnim z trzylecia, poświęconego przez tamtejszy episkopat właśnie młodzieży, byli uwrażliwiani na to zagadnienie.

Inicjatywa duszpasterstwa młodzieży nie ograniczy się do zwykłego gestu sadzenia drzew, ale będzie miała dalszy ciąg w następnych latach w postacie śledzenia wzrostu sadzonek. A młodzi ludzie będą prosić swe rodziny i różne instytucje o „adoptowanie” poszczególnych drzew. Mają też być podejmowane dalsze działania na rzecz informacji i uwrażliwiania na tę tematykę.

Zobacz także
Wasze komentarze