Podopieczni fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia polecą na misje do Etiopii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Siedmioro podopiecznych Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia pod koniec sierpnia poleci do Etiopii. Będą tam pomagać w przychodni i uczyć w szkole. Trwa zbiórka pieniędzy, za które młodzi wolontariusze będą mogli spełnić marzenie, którym jest wyjazd na misje.

– O wyjeździe na misje marzyłam całe życie. Wolontariat był mi zawsze bliski, a w tamtych krajach pomoc drugiemu człowiekowi jest jeszcze bardziej potrzebna. Dlatego gdy powstał taki pomysł, od razu wiedziałam, że muszę w nim wziąć udział – mówi KAI Oliwia Opacka.

Młodzi udadzą się do niewielkiej wioski na południu Etiopii pod opieką o. Ashenafiego Ababe z zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia. Jak mówią sami wolontariusze, obecność misjonarza jest dla nich bardzo ważna, bo Wassera, to rodzinna wioska zakonnika Consolaty.

Do udziału w misji podopieczni Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przygotowują się od dwóch lat. Dzięki współpracy ze zgromadzeniem Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia Consolata, młodzi tylko poznali kulturę kraju, który zamierzają odwiedzić, ale także przygotowali się duchowo i merytorycznie. – Od razu zaczęliśmy rozmawiać o misjach. Przewodnikiem do naszej posługi na misjach jest encyklika papieża Jana Pawła II „Redemptoris Misio” – mówi stypendystka fundacji.

Wolontariusze będą dzielić się z Etiopczykami swoimi talentami. Dwoje studentów medycyny i jedna studentka pielęgniarstwa będą pomagać w przychodni położniczej i pediatrycznej, pięcioro wykorzysta swoje umiejętności edukacyjne w miejscowej szkole. Będą uczyć matematyki, informatyki, języka angielskiego i francuskiego.

Podopieczna fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia mówi o tym, że przygotowaniom do wyjazdu towarzyszy niepokój i niepewność. – Najbardziej boję się tego, co może spotkać mnie podczas pracy w szpitalu, to, że na wiele pytań nie będę znała odpowiedzi – opowiada studentka medycyny.

Miesięczny koszt pobytu jednego misjonarza w Etiopii to kwota w wysokości 8 tys. złotych. To bardzo duże pieniądze, zwłaszcza dla studentów. Dlatego wolontariusze fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia spotykają się w wiernymi w parafiach, gdzie proszą o wsparcie finansowe misji. Na Facebooku postał też specjalny profil „Dzieło na misji”, gdzie śledzić można ich inicjatywy. Pieniądze przekazywać można również na konto Misjonarzy Consolata (nr rachunku: 79 1240 6061 1111 0010 3433 1968) z dopiskiem „Dzieło na misji”.

Jak mówi Oliwia Opacka, środki, które uda się uzbierać, przeznaczone zostaną nie tylko na kosztowną podróż i ubezpieczenie.- Chcemy też zakupić przybory przydatne w funkcjonowaniu przychodni i szkoły – opowiada wolontariuszka.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 r. jako wyraz wdzięczności dla ojca świętego Jana Pawła II za jego posługę na rzecz Kościoła i ojczyzny. Stypendia, które funduje dla ubogiej, ale zdolnej młodzieży, są „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II.

Fot. pope2016.com

Zobacz także
Wasze komentarze