Fot. Pexels

„Rwanda – na wzgórzach Boga” – nowy serial o misji w Rwandzie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Już 21 października w niedzielę misyjną premiera pierwszego polskiego serialu na YouTube o misjach mariańskich pt. „Rwanda – na wzgórzach Boga”. Widzowie zobaczą w nim pracę misjonarzy „od kuchni”. Będą mogli od nich usłyszeć nie tylko o ich pracy, ale także o życiu ich podopiecznych: relacjach rodzinnych, jedzeniu czy szkole. 

Serial podejmuje też tematy trudniejsze, jak los niewidomych dzieci i pracę z wiernymi po traumie ludobójstwa w 1994 r. Nie zabraknie także świadectw o działaniu św. Stanisława Papczyńskiego, historii 4-metrowego posągu Jezusa Miłosiernego oraz opowieści o Mszy świętej i tańcu.

Mariańscy misjonarze do Rwandy przybyli w 1984 roku, początkowo do Mwange. Po wojnie, w 1996 roku, zaczęli pracować także w Kibeho, Nyakinama, Remera-Ruhondo oraz Ruyenzi.

Serial składa się z 12 odcinków, które będą się ukazywać na kanale Pomocników Mariańskich – www.youtube.com/c/pomocnicymarianscy w czwartki i niedziele.

Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP działa od blisko 350 lat. To pierwsza polska wspólnota zakonna. Założył ją w 1670 r. św. o. Stanisław Papczyński, zakonnik, wybitny kaznodzieja i pisarz katolicki, który czcił Niepokalane Poczęcie NMP, martwił się o dusze osób zmarłych nagłą śmiercią, orędował za poczuciem obywatelskiej odpowiedzialności, a także uważał, że nie trzeba być duchownym, by zostać świętym. Jednym słowem, znacznie wyprzedzał swoje czasy. Dzisiaj marianie posługują w 21 krajach na sześciu kontynentach.

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich jest wspólnotą osób świeckich, które wspierają księży marianów w ich działaniach. O takich projektach jak dożywianie dzieci czy budowa przedszkola można przeczytać na stronie www.spm.org.pl. Pracę Stowarzyszenia koordynuje Centrum Pomocników Mariańskich, które jest producentem serialu.

Zobacz także
Wasze komentarze