materiały prasowe

Wyślij Alpha do Boliwii!

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Już we wrześniu czwórka misjonarzy z Krakowa i Katowic, wyruszy do Boliwii. Ich zadaniem będzie przeprowadzenie szkoleń z prowadzenia ewangelizacji dla lokalnych wspólnot poprzez narzędzie jakim jest Alpha.

Z ramienia Alpha Polska, wspólnoty Góra Oliwna z Krakowa oraz osób zaangażowanych w prowadzenie Alpha przy parafii pw. NSPJ w Katowicach-Koszutce, cztery osoby przygotowują się do wyjazdu misyjnego do Boliwii.

materiały prasowe

Misja ekumeniczna

– Kilka lat temu nasza wspólnota postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem Alpha nie tylko w Krakowie i Polsce, ale jeszcze szerzej. Pamiętając słowa Ewangelii św. Mateusza, która mówi o tym, żeby czynić uczniów ze wszystkich narodów, działaliśmy już m.in. w Azji oraz w Ugandzie. Mamy nadzieję, że ten wyjazd przyniesie dobre owoce także w Ameryce Łacińskiej – opisuje Antoni Tompolski, lider wspólnoty Góra Oliwna.

Jest to po raz pierwszy misja ekumeniczna, a więc wymagająca szczególnej troski i rozwagi. Tym razem celem wyprawy jest Boliwia. A konkretniej małe miasteczko, cztery godziny drogi od Santa Cruz. To właśnie tam będzie miało miejsce jedno ze szkoleń, a następnie rozpoczęcie samej Alpha. – Jedziemy tam głównie po to, aby przeprowadzić szkolenie Alpha, a przez to przybliżyć tamtejszym kościołom tę inicjatywę i nauczyć jak z niej korzystać w dziele ewangelizacji, tłumaczy koordynator zespołu wyjeżdżającego do Boliwii.

materiały prasowe

Duchowe zaplecze misyjne

– Alpha Polska jest inicjatywą ściśle współpracującą z Zespołem Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. Co prawda, Alpha jest inicjatywą wywodząca się z Kościoła Anglikańskiego, ale po odpowiednim przepracowaniu wydaje dobre owoce w wielu środowiskach wyznaniowych, w szczególności w naszym, Katolickim kontekście. Znalazła ona zdecydowane poparcie bardzo wielu hierarchów w tym abp. Rhino Fisichelli, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, dodaje abp. Grzegorz Ryś.

Wyjazd będzie miał miejsce w dniach 7-27 września, a jego koszty są bardzo duże. Związane jest to z przygotowaniami, które muszą podjąć misjonarze, zakupem biletów lotniczych, wykonaniem odpowiednich szczepień, a także organizacją materiałów dla uczestników szkoleń na miejscu. Dlatego uczestnicy proszą o wsparcie.

– Jednym elementów naszych przygotowań jest zbudowanie zaplecza duchowego i materialnego. Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcieliby wspomóc nasz wyjazd, zarówno modlitewnie jak i finansowo.– zachęcają misjonarze.

Szczegółowe informacje o wrześniowym wyjeździe oraz możliwościach jego wsparcia można odnaleźć na facebookowym profilu „Wyślij Alpha do Boliwii”.

Zobacz także
Wasze komentarze