Zdjęcie: protesty w Chile, fot. FERNANDO BIZERRA JR, PAP/EPA Dostawca: PAP/EPA.

Zakonnicy zawierzają Bogu Amerykę Łacińską

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Bogu, który jest Panem życia, powierzamy nadzieje i troski narodów Ameryki Łacińskiej i Karaibów, które cierpią z powodu gwałtownych represji łamiących podstawowe prawa i sprawiedliwość społeczną, a które w tych tygodniach jeszcze się nasiliły”.

Zdjęcie: protesty w stolicy Chile, Santiago, Chile, fot. ALBERTO VALDES, PAP/EPA.

Tak brzmi fragment apelu, który wystosowywali członkowie Konfederacji Zakonników Ameryki Łacińskiej i Karaibów. „Wzywamy do refleksji, solidarności i modlitwy za to, co w tych krajach się dzieje” – piszą zakonnicy. Duchowni podkreślają, że w niektórych tamtejszych krajach wciąż rośnie napięcie i przemoc wywołana starciami manifestantów z siłami porządkowymi. Do wydarzeń takich dochodzi w Chile, Boliwii, Haiti, Nikaragui i Ekwadorze.

>>> Chile: w wyniku zamieszek zginęło 7 osób. „W kraju toczy się wojna”

Modlitwa o dar pokoju

„Nasze narody pragną pokoju i sprawiedliwości, poszanowania podstawowych praw człowieka. Dlatego modlimy się o pokój, bo jest on darem Boga i każdy z nas musi przyjąć go i budować każdego dnia z Jego pomocą” – piszą zakonnicy. Jednocześnie zapewniają, że nigdy nie ustaną w szukaniu i wspieraniu solidarności i sprawiedliwości ponad prywatnymi interesami. Jako osoby życia konsekrowanego wśród wielu cierpień będą starali się być znakami nadziei i ufności.

Galeria (6 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze