fot. unsplash

Zambia: episkopat na fali radiowej

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zambijscy biskupi zamierzają mocniej zaangażować się w ewangelizację przez radio. – W Afryce, gdzie nadal panuje duży analfabetyzm, to medium, które ma możliwość dotarcia do największej grupy odbiorców – zauważa ks. Winfield Kunda, rzecznik episkopatu.

Ks. Kunda podkreśla potrzebę promocji treści religijnych, ale też zajęcia się takimi kwestiami jak środowisko naturalne, zdrowie, edukacja i gospodarka. – Celem większego wykorzystywania radia jest podniesienie świadomości wśród słuchaczy w kwestiach, które dotyczą etyki osobistej i wspólnotowej oraz stworzenie warunków do wspólnych działań – mówi ks. Kunda. Dodaje, że radio jest miejscem spotkania, gdzie można dzielić się wartościami ewangelicznymi i sposobami pracy dla wspólnego dobra z szerszą publicznością.

>>> Zambia. Dużo języków, dużo kilometrów [MISYJNE DROGI]

W Afryce dominują stacje państwowe, które ograniczają się do nadawania wiadomości w językach byłych kolonizatorów, a więc angielskim i francuskim. Obok nich, od lat 60., rozwija się gęsta sieć małych rozgłośni lokalnych o niewielkim zasięgu, ale o dużej popularności. Część z nich należy do wspólnot religijnych, w tym do Kościoła katolickiego.

Zobacz także
Wasze komentarze