Misjonarze młodych

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Rzymie trwają rekolekcje dla duszpasterzy młodzieży z Polski. Prowadzi je papieski jamłużnik arcybiskup Konrad Krajewski.

– To zaproszenie do budowania wspólnoty i jedności między duszpasterzami, a także okazja do wspólnej modlitwy w intencjach młodzieży przy grobie św. Jana Pawła II – mówi w rozmowie z KAI ksiądz Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, który w gronie trzydziestu diecezjalnych duszpasterzy młodzieży uczestniczy w rekolekcjach.

Księża , którzy zjechali do Rzymu na co dzień koordynują pracę z młodymi w diecezjach rzymsko- i greckokatolickich w Polsce. Spotkanie to okazja do podsumowania całorocznej pracy i doświadczeń zebranych między innymi podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży (zarówno w wymiarze diecezjalnym jak i głównym – w Krakowie).

Jutro rano uczestnicy rekolekcji odprawią Mszę świętą przy grobie św. Jana Pawła II, a w czwartek będą koncelebrować na placu św. Piotra Mszę pod przewodnictwem papieża Franciszka, z okazji uroczystości świętych Piotra i Pawła – patronów Rzymu.

Misjonarze młodych
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze