fot. Archiwum prywatne

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w akcji #zwiedzajKrakow

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach dołączyło do inicjatywy #zwiedzajKrakow. Akcja umożliwia turystom skorzystanie z 20% rabatu na zwiedzanie ekspozycji stałej.

Inicjatywa potrwa od 1 lipca do 31 października. By skorzystać z 20% rabatów z kartą #zwiedzajKrakow wystarczy spędzić jedną noc w Krakowie w obiekcie partnerskim programu.

Zainteresowani mogą korzystać z programu #zwiedzajKrakow, okazując jedną z kart miejskich: Kartę Krakowską (mobilną lub plastikową), Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem lub Krakowską Kartę Rodzinną 3+.

>>> Ks. Isakowicz-Zaleski o tym, jak kard. Wojtyła przyjmował go do seminarium: pierwszą rzeczą, jaką mi powiedział… 

Program #zwiedzajKrakow daje dostęp do rabatów w obiektach noclegowych, muzeach, atrakcjach turystycznych, lokalach gastronomicznych, usługowych, rekreacyjnych czy na zakupach. Turystom kartę #zwiedzajKrakow wydaje bezpłatnie partner programu po zameldowaniu w jego obiekcie, wpisując na jej rewersie imię gościa, termin zakwaterowania oraz numer ewidencyjny. Z rabatów można korzystać tylko w terminie zameldowania.

Dom rodzinny Karola Wojtyły, dziś – muzeum, fot. Maciej Kluczka

Dzięki akcji w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach użytkownicy karty #zwiedzajKrakow za jej okazaniem zwiedzą ekspozycję stałą z rabatem 20%. Niezbędne jest posiadanie wspomnianej karty oraz okazanie jej przy wstępie do muzeum.

Wszyscy, którzy osobiście nie będą mogli wybrać się w okresie wakacyjnym do wadowickiego muzeum, mogą ekspozycję obejrzeć również wirtualnie. Na stronie internetowej muzeum www.domjp2.pl działa specjalna podstrona „Muzeum online”. Składa się z czterech działów, a jeden z nich nazwany jest „Wyjątkowe eksponaty” i zawiera opisy ciekawszych elementów wadowickiego zbioru.

>>> Przytulał relikwie św. Jana Pawła II prosząc o ratunek. Tego dnia zdarzył się cud [ŚWIADECTWO] 

Także na facebookowym profilu muzeum można oglądać eksponaty. Dla zainteresowanych dostępna jest także aplikacja VR „Śladami świętego”, która umożliwia wirtualne wędrowanie po muzealnym budynku. Muzeum można po części również zwiedzić jako element wirtualnego szlaku www.tusiezaczelo.pl.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zostało otwarte w 2014 r. Znajduje się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Multimedialna wystawa muzeum w wyjątkowy sposób ukazuje osobę papieża Polaka, jego naukę i przesłanie.

Zobacz także
Wasze komentarze