Na Jasną Górę. Pieszo i bez przerwy

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W piątek wyruszy III Piesza Pielgrzymka „non stop” na Jasną Górę, organizowana przez Grupę JG24 – „Jasna Góra bez kompromisów” oraz parafię pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze.

„Chcemy słuchać Cię!” – to hasło i temat, który w nawiązaniu do słów świętego Pawła: „Wiara rodzi się z tego, co się słyszy”, będzie towarzyszył pielgrzymom przez prawie 130 kilometrów.

Zdjęcie: poprzednia edycja pielgrzymki „non-stop”, fot. Michał Matuszewski

Wysiłek, by usłyszeć Boga
Jak twierdzi koordynator i pilot pielgrzymki, Grzegorz Smolarek, często w codziennym życiu nie mamy czasu na otwarcie serca i uszu. Jego zdaniem, codzienna gonitwa, obowiązki, plany i pragnienia zakłócają dostrzeżenie Boga, który przemawia na wiele różnych sposobów. Wyraził także nadzieję, że pielgrzymka – 36 godzin czasem wręcz ekstremalnego wysiłku – pozwoli prawdziwie dostrzec obecność Boga, usłyszeć Go i za prorokiem Samuelem odpowiedzieć na Jego wezwanie: „Mów, bo sługa Twój słucha”. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej – w piątek, 8 czerwca o godz. 9.00, bezpośrednio po której pielgrzymi wyruszą w trasę, by następnego dnia – 9 czerwca o godz. 21.00 wziąć udział w Apelu Jasnogórskim u stóp Matki Bożej Częstochowskiej.

126 km, które zamierzają przejść, podzielone jest na 15 etapów. Średnia długość etapu to 8,4 km. Prędkość marszu to ok. 5 km/h. Po każdym etapie planowany jest ok. 30 minutowy odpoczynek. Trasa prowadzi głównie spokojnymi drogami lokalnymi, zabezpieczani cały czas przez osoby kierujące ruchem. Na postojach miejsca przygotowane są przez ekipę techniczną, która w czasie marszu przewozi również bagaże.

Przygotowanie do pielgrzymki poprzedził cykl czterech spotkań, które pozwoliły uczestnikom dobrze przygotować się do duchowego i fizycznego udziału w tym ekstremalnym wysiłku.

Zobacz także
Wasze komentarze