Fot. Ł. Antczak

W niedzielę ulicami Poznania przejdzie Marsz dla Życia

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pod hasłem „Masz mnie” przejdzie w niedzielę ulicami Poznania Marsz dla Życia. Wydarzenie będzie promowała piosenka, napisana specjalnie na tę edycję marszu przez Juliannę Pawlak z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Marsz wyruszy w niedzielne popołudnie z placu Adama Mickiewicza i głównymi ulicami miasta przejdzie przed katedrę. Przed wymarszem odczytane zostanie specjalne pozdrowienie przesłane przez papieża Franciszka. Godzinę przed oficjalnym startem marszu na placu Mickiewicza przewidziano atrakcje dla dzieci i całych rodzin.

Finał w niedzielę będzie miała także 6. edycja akcji „Pieluszka dla Maluszka”, czyli zbiórki charytatywnej, dzięki której w ubiegłych latach udało się zebrać i przekazać potrzebującym rodzinom ponad 125 tys. pieluch i pieluchomajtek o równowartości około 100 tys. zł. Zbierane są także materiały, które mogą pomóc dzieciom w rehabilitacji: modelina i krepa. Dary można będzie przekazać także na placu Mickiewicza.

„W tym roku Marsz dla Życia przejdzie w Poznaniu pod hasłem +Masz mnie+. Poprzez to hasło chcemy przypomnieć, że człowiek nie został stworzony do samotności; człowiek nie jest samotną wyspą – rodzimy się we wspólnocie” – mówił w środę na konferencji prasowej asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej ks. Tomasz Brussy.

Jak dodał, „chcemy przypomnieć wszystkim, że nie jesteśmy sami w dzisiejszym świecie, że mamy przyjaciół, na których możemy polegać, których możemy poprosić o radę, którym możemy się tak po ludzku wygadać. Człowiek jest w relacji z drugim człowiekiem. Tegoroczne hasło marszu mam nam o tym przypominać, ale też mobilizować do dawania samego siebie drugiemu człowiekowi” – podkreślił.

W ramach przygotowań do tegorocznego marszu odbywały się m.in. spotkania pro-life i tzw. wyjścia aktywizacyjne dla młodzieży do miejsc, które udzielają wsparcia potrzebującym. Wydarzeniu towarzyszy także akcja #itumniemasz, której celem jest kształtowanie świadomości społecznej na temat życia. Przygotowaniem do Marszu dla Życia będzie również w sobotę 9 czerwca msza św. i czuwanie w intencji obrony życia, które odbędą się w parafii pw. św. Rocha w Poznaniu.

Tegoroczny marsz będzie promowała piosenka, napisana specjalnie na to wydarzenie przez Juliannę Pawlak z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej – członka Komitetu Organizacyjnego Marszu dla Życia. Piosenka miała oficjalną premierę na środowej konferencji prasowej.

„Pomysł napisania piosenki narodził się bardzo spontanicznie. Któregoś dnia miałam problem, którego nie mogłam rozwiązać. Wtedy pomogli mi przyjaciele z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i pomyślałam, że warto o tym napisać – o tym, że żaden człowiek nie jest sam, że są wokół ludzie, którzy mogą pomóc – wystarczy o to tylko poprosić” – powiedziała PAP Pawlak.

„Tekst i muzyka powstały właśnie wtedy. Z muzyką był trochę większy problem, pomagał mi tata, który bardzo się starał, aby to wszystko brzmiało jak najlepiej. Piosenka jest marszowa – na wszystkie strony i boki. Utwór będziemy śpiewać na marszu, ale pojawi się też w internecie, aby można było go usłyszeć czy nauczyć się tekstu, aby w niedzielę śpiewać wspólnie” – dodała.

Marsz dla Życia zwieńczy w niedzielę msza św. odprawiona dla jego uczestników w poznańskiej katedrze.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal misyjne.pl.

Fot. Ł. Antczak

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze