Narodziny na dworcu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Na dworcu Warszawa Śródmieście przed chwilą urodziło się dziecko” – poinformowały w środę po południu PKP. W niecodziennym rozwiązaniu przyszłą mamę wspierał jej partner, ochroniarze i policjanci.

Do niecodziennej sytuacji doszło około godziny 17. – Wszystko trwało około dziesięciu minut. Poród odbierał partner kobiety, najprawdopodobniej ojciec dziecka. Pomagali mu ochroniarze i policjanci – relacjonował reporter TVN24 Konrad Borusiewicz.

Mama i noworodek od razu trafili pod opiekę ratowników medycznych. – Wszystko przebiegło w porządku, jak na te warunki. Dziecko jest zdrowe. Zostało zabrane do szpitala. My przygotowujemy teraz kolejarską wyprawkę – mówił Tomasz Leś z biura prasowego PKP.

I dodał, że będzie to coś, co ma sprawić, że maluch w przyszłości będzie interesował się kolejami. Za pośrednictwem mediów PKP złożyły też gratulacje świeżo upieczonym rodzicom. Jak wyjaśniła z kolei Ewa Szymańska-Sitkiewicz z Komendy Stołecznej Policji, rodzącą kobietę wspierali funkcjonariusze prewencji. Mamie, dziecku i całej rodziny życzymy wszystkiego dobrego i samych dobrych i szczęśliwych podróży, pewnie głównie… koleją!

Narodziny na dworcu
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze