fot. Facebook

„Nie decyduj się na aborcję, adoptujemy twoje dziecko” – małżeństwo z USA uruchomiło lawinę dobra

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pewne amerykańskie małżeństwo nie mogło pogodzić się z decyzją polityków stanu Nowy Jork. Przyjęli oni bardzo liberalną ustawę aborcyjną. Młoda para, która ma już swoje dziecko, poczuła, że musi coś zrobić. W apelu, na Facebooku, zobowiązali się do adopcji niechcianego dziecka.

W ciągu 2 tygodni zgłosiły się do nich setki przyszłych matek. Oczywiście jedna para nie jest pomóc adoptować ich wszystkie, ale za przykładem tego małżeństwa idą już kolejne pary! Po tygodniu od umieszczenia tego odezwu w internecie, para musiała zrobić „udpate”, czyli aktualizację tego, co wcześniej napisali. Dlaczego? Chcieli podziękować:

„Zostaliśmy całkowicie zasypani tym, co Bóg zrobił w ciągu ostatniego tygodnia! Dziesiątki oczekujących matek skontaktowały się z nami. Wiele z nich rozważało lub planowało aborcję. Wiele z tych matek rozważa teraz urodzenie i wychowywanie swoich dzieci, a inne myślą o adopcji. Mieliśmy wielki zaszczyt przyjąć prośbę jednej matki, abyśmy adoptowali jej dziecko. To, co się działo przez ostatni tydzień to prawdziwe tsunami. Jesteśmy bardzo wdzięczni Bogu za życie wszystkich tych dzieci i ich matek. Czujemy się tak uprzywilejowani i zaszczyceni, że niedługo możemy zostać ponownie rodzicami. Proszę, módlcie się za nas, za powodzenie procesu adopcji”

Pewne amerykańskie małżeństwo w związku z nowojorską ustawą aborcyjną poczuło się zmotywowane do działania. Zobowiązali się do adopcji niechcianego dziecka.

Zdjęcie: Sarah Marie Thomas i jej maż, fot. Facebook


4Nowa ustawa stanu Nowy Jork, która pozwala na dokonanie aborcji przez cały okres ciąży – nawet do samego momentu narodzin – wywołała wiele emocji, kontrowersji i sprzeciwów. To skrajne rozwiązanie, rzadkie nawet w krajach z liberalnym prawem pozwalającym na przerywanie ciąży. Na tę ustawę zareagowali katolicy – wierni i biskupi. Nie ukrywali oburzenia, zaczęły się protesty. „Biada tym, którzy ignorują świętość życia. Zbierają piekielny wicher” – powiedział bp Joseph Strickland z diecezji Tyler. Nowe prawo wprowadza osąd „medyka” – niekoniecznie lekarza. Bp Joseph Strickland zaapelował do wszystkich wiernych, aby zatrzymać „holocaust dzieci nienarodzonych”. Hierarcha był również bardzo wzburzony reakcją i radością ustawodawców, którzy przyjęli nowe, bardzo liberalne prawo. „Wideo z celebracji nowojorskich ustawodawców, którzy skazywali na śmierć z wyboru dzieci nienarodzone to scena z piekła rodem” – napisał na Twitterze bp Joseph Strickland. Także według Konferencji Katolickiej stanu Nowy Jork jest to „smutny rozdział”. Ten stan USA jest teraz niebezpiecznym miejscem dla kobiet i nienarodzonych dzieci. Zwrócono uwagę, że ustawa pozwala, aby aborcję mogli przeprowadzać nie tylko lekarze, ale także osoby bez licencji lekarskiej, np. położne czy pielęgniarki.
Amerykańskie małżeństwo w związku z nowojorską ustawą aborcyjną poczuło się zmotywowane do działania. Zobowiązali się do adopcji niechcianego dziecka.

Zdjęcie: Sarah Marie Thomas, Facebook


Z kolei arcybiskup Nowego Jorku kard. Timothy Dolan skrytykował zwłaszcza fakt, że lekarze, którzy z powodów etycznych odmówią dokonania aborcji w tak późnym okresie, w przyszłości nie będą mogli powoływać się na klauzulę sumienia. „A dzieciom można beztrosko pozwolić na śmierć. Czy to jest postępowe?” – napisał kard. Dolan. „Ustawa narusza prawa najbardziej narażonych na zranienie” – podkreślił. Biskupi wydali wtedy konkretne decyzje dla polityków, którzy popierali rozszerzenie prawa do aborcji. W Ameryce Północnej, ale i w wielu krajach na świecie, znana jest działaczka pro life Mary Wagner.

Zobacz także
Wasze komentarze