unsplash.com

Nie żyje ks. Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dziś w nocy, 2 listopada zmarł ksiądz dr Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Ks. Jacek Pietruszka ur. 1967 r. w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 r. z rąk kard. Franciszka Macharskiego. W trakcie pracy w parafii katedralnej na Wawelu w minionych latach współpracował m.in. z tamtejszym Muzeum Katedralnym i Archiwum Kapituły Metropolitalnej oraz ukończył międzyuczelniane studia podyplomowe w zakresie muzealnictwa zorganizowane przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Politechnikę Krakowską.

>>> Zmarł 29-letni kapłan, ks. Sławomir Grzela

Od października 2013 r. pracował w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jako zastępca dyrektora ds. organizacyjnych. Od 2015 r. pełnił w nim funkcję dyrektora placówki.

Ks. dr Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, zmarł 2 listopada 2019 roku – poinformowała Archidiecezja Krakowska. Duchowny odszedł po ciężkiej chorobie. Miał 52 lata. Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Zmarł 2 listopada o godz. 1.51 w wyniku ciężkiej choroby. O szczegółach dotyczących pogrzebu poinformujemy w późniejszym terminie.

Zobacz także
Wasze komentarze