dziecko, szkoła, rysowanie

fot. Unsplash

Niedziela ostatnim dniem zimowych ferii szkolnych

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Niedziela będzie ostatnim dniem ferii zimowych. W poniedziałek do szkół wracają uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Dwutygodniową przerwę w nauce mieli jako ostatni w kraju.

Ferie w tych województwach zaczęły się 8 lutego.

Uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego wypoczywali od 11 do 26 stycznia, z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego – od 18 stycznia do 2 lutego, a uczniowie z województw: z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego – od 25 stycznia do 9 lutego.

>>> Ten chłopiec miał kłopoty w szkole przez swoje „bazgroły”. Co wymyśliła jego rodzina? 

Następna przerwa w nauce – z okazji świąt wielkanocnych – potrwa od 9 do 14 kwietnia.

Terminy ferii i przerw w nauce podaje co roku MEN. Kieruje się przy tym zasadą, że jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe były w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku ich termin w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym na drugą połowę tego miesiąca.

Z reguły tej wyłączone są tylko województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

Zobacz także
Wasze komentarze