NINIWA Team – dotarli! Są w Santiago de Compostela [WIDEO]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

NINIWA Team u celu wyprawy! We wtorek rowerzyści i piechurzy tej grupy zmierzający od trzech i pół tygodnia dotarli do Santiago de Compostela.

Obydwie grupy przybyły do miasta docelowego w odstępie 3 godzin. W 23 dni rowerzyści pokonali w sumie 3147 km, a piechurzy 550 km. Podróż była ciężka ale też piękna. Obydwu grupom niemal przez cały czas towarzyszyły upały. Obydwie grupy, musiały wspiąć się na niejedną górę, nie obyło się bez wypadków. Było też wiele dobra i piękna, niesamowitych spotkań z dobrymi ludźmi, odkrywania Boga. Ostatecznie wszyscy bezpiecznie dostali do celu. A to najważniejsze.

„Koniec, czy początek? Mówi się że wyprawa to miniaturka życia, a życie wciąż trwa więc dla mnie się jeszcze nie skończyła.” – relacjonuje na świeżo Basia, jedna z rowerzystek. 

Będzie książka
Piechurzy i rowerzyści już jako jedna grupa wrócą autobusem do Polski. Msza święta na powitanie odbędzie się w piątek 7.09 w kościele parafialnym w Kokotku o godzinie 17.00. Godzinę później w Oblackim Centrum Młodzieży, na świeżo pierwsze opowieści z drogi do Santiago. Aktualnie powstaje również książka, która opisuje przygody wyprawy. Pisana bezpośrednio na wyprawie przez jej uczestników, z dwóch punktów widzenia – grupy pieszej i grupy rowerowej. Jej premiera odbędzie się w Młodzieżowym Domie Kulutry w Lublińcu 17 listopada.

Zobacz także
Wasze komentarze