Nowy dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Obowiązki nowego dyrektora Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży przejął dziś ks. Emil Parafiniuk z diecezji warszawsko-praskiej. Zastąpił on ks. Grzegorza Suchodolskiego, który kierował biurem od jego powstania w 1999 r. 

Jego poprzednik na tym stanowisku przekonany jest, że wielki potencjał, który ujawnił się po Światowych Dniach Młodzieży, nie zostanie zmarnowany: „Łatwo ów potencjał rozpuścić, dlatego potrzebne są konkretne projekty, programy, dalszy ciąg zaangażowania duszpasterzy i liderów młodzieżowych, żeby to dobro po prostu pomnożyć” – powiedział ks. Suchodolski.

Ks. Parafiniuk miał okazję uczestniczyć w ŚDM w Madrycie, Rio, no i w Krakowie. „Światowe Dni Młodzieży to takie doświadczenie, które za każdym razem zmienia człowieka na lepsze, pozwala doświadczyć trudu pielgrzymowania, ale przede wszystkim młodego, żywego Kościoła, który jest miejscem wzrostu wiary” – zauważył nowy dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

Ks. Parafiniuk pełnił do tej pory funkcję duszpasterza młodzieży diecezji warszawsko-praskiej, a ostatnio dyrektora diecezjalnego centrum Światowych Dni Młodzieży.

 

Zobacz także
Wasze komentarze