fot. www.govilnius.lt

O 15:00 transmisje Koronki do Miłosierdzia Bożego. Od Wilna po Łagiewniki [NA ŻYWO]

Dziś szczególna Godzina Miłosierdzia. Godzinę tę przeżywamy każdego dnia, punktualnie o 15:00, jako pamiątkę śmierci Jezusa na krzyżu. Dziś, w Święto Miłosierdzia, robimy to ze szczególną atencją, jednocześnie wierni Kościoła kończą 9-dniową Nowennę do Miłosierdzia Bożego, która rozpoczęła się w Wielki Piątek.

Z racji na panującą pandemię i ograniczenia w liczbie wiernych, którzy mogą przebywać w kościołach, wiele parafii i sanktuariów organizuje internetowe i telewizyjne transmisje, tak by wszyscy mogli wziąć udział w modlitwie. Prezentujemy kilka z nich, z miejsc szczególnie związanych z kultem Bożego Miłosierdzia:

fot. flickr.com/EpiskopatNews

Transmisja z Łagiewnik

W Godzinie Miłosierdzia uczestniczyć można za pośrednictwem Telewizji TRWAM oraz przez internetowe Radio i Telewizję Miłosierdzie na stronie www.milosierdzie.pl.

Zobacz też >>> Cela Siostry Faustyny [GALERIA]

Transmisja z Płocka

Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie też transmitowana z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, gdzie 22 lutego 1931 roku św. siostra Faustyna Kowalska po raz pierwszy ujrzała Jezusa w obrazie „Jezu, ufam Tobie”. Transmisje będą dostępne na profilu sanktuarium na Facebooku. – Przeżyjmy ten dzień z wiarą i ufnością, zawierzając siebie i świat cały Bożemu Miłosierdziu – zachęca ks. dr Tomasz Brzeziński, rektor diecezjalnego sanktuarium.

Kadr z filmu „Miłość i Miłosierdzie”, fot. Kino Świat

Wirtualna pielgrzymka do Wilna

Na modlitwę i poznanie miejsca, „gdzie wszystko się zaczęło” zaprasza też Wilno. Do stolicy Litwy siostra Faustyna przyjechała w lutym 1929 r., by przez cztery miesiące zastąpić w kuchni siostrę wyjeżdżającą na III probację, a potem w maju 1933 r. skierowana została do pracy w ogrodzie. Ten drugi pobyt trwał blisko trzy lata i był niezwykle ważny dla apostołki Bożego Miłosierdzia, nie tylko ze względu na jej życie duchowe, ale i na misję. Tutaj bowiem spotkała obiecaną od Boga pomoc w osobie spowiednika ks. Michała Sopoćki i tutaj otrzymała od Jezusa ważne zadania. Szczegóły na stronie govilnius.lt pod zakładką: Celebrate Divine Mercy Week where it began – in Vilnius.
Transmisję można też śledzić z katedry gnieźnieńskiej. Prymas Polski zachęca w Niedzielę Miłosierdzia Bożego do włączenia się o 15.00 w modlitwę w intencji ustania epidemii i za wszystkich chorych i zmarłych. Abp Wojciech Polak poprowadzi Koronkę do Miłosierdzia Bożego, następnie odprawi mszę świętą. Transmisja na www.prymaspolski.pl oraz kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej. Z kolei prosto z Pól Lednickich do dołączenia do wspólnej modlitwy zachęcają Siewcy Lednicy. Transmisja na kanale Lednica 2000 na YouTubie.

Do szczególnej modlitwy w tym dniu, koronką w intencji ustania epidemii, zachęcał też rzecznik Episkopatu. W mediach społecznościowych możemy publikować nasze prośby i podziękowania z hasztagiem #Miłosierdzie – powiedział kilka dni temu ks. Paweł Rytel-Andrianik. Przypominamy też, że o godz. 21:00 zapraszamy na transmisję Eucharystii z oblackiej kaplicy w Poznaniu. Liturgii przewodniczyć będzie bp Damian Bryl.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze