epa05633390 Pope Francis speaks during his weekly general audience at St. Peter’s Square, Vatican City, 16 November 2016. EPA/GIORGIO ONORATI Dostawca: PAP/EPA.

Papież apeluje do Trumpa o krzewienie godności ludzkiej i wolności na świecie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek zaapelował do nowego prezydenta USA Donalda Trumpa o krzewienie godności ludzkiej i wolności na świecie. Kilkadziesiąt minut po zaprzysiężeniu Trumpa w piątek Watykan ogłosił treść wysłanego do niego papieskiego telegramu.

W przesłaniu Franciszek napisał: „Z okazji zaprzysiężenia Pana jako 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki przekazuję serdeczne życzenia i zapewnienia o moich modlitwach o to, by Wszechmogący Bóg dał Panu mądrość i siłę w sprawowaniu tego wysokiego urzędu”.

Następnie wezwał: „W momencie, w którym nasza rodzina ludzka jest dotknięta przez ciężkie kryzysy humanitarne, wymagające dalekowzrocznych i zgodnych odpowiedzi, proszę o to, aby Pańskimi decyzjami kierowały bogate wartości duchowe i etyczne, jakie stworzyły historię narodu amerykańskiego, oraz o zaangażowanie Pana kraju w krzewienie godności ludzkiej i wolności na całym świecie”.

„Niech pod Pana przywództwem miarą wielkości Ameryki będzie mogła być dalej troska o biednych, zepchniętych na margines i potrzebujących, którzy jak Łazarz stoją przed naszymi drzwiami” – podkreślił papież.

„Z tymi uczuciami proszę Boga o to, aby udzielił Panu i Pana rodzinie oraz całemu narodowi amerykańskiemu swych błogosławieństw pokoju, zgody i wszelkiej pomyślności materialnej i duchowej” – dodał Franciszek w depeszy do prezydenta Donalda Trumpa.

Fot. PAP/EPA/GIORGIO ONORATI 

Papież apeluje do Trumpa o krzewienie godności ludzkiej i wolności na świecie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze