Papież: bądźcie uprzejmi i uśmiechajcie się

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek poprosił w sobotę pracowników poczty włoskiej, aby byli uprzejmi wobec klientów i nie zapominali się do nich uśmiechać. Apel wystosował podczas spotkania z 400 pracownikami spółki Poste Italiane.

„Zachęcam was wszystkich, którzy codziennie macie kontakty z klientami i staracie się odpowiedzieć na ich potrzeby, abyście okazywali postawę otwartości i dobrej woli wobec osób zwracających się do was” – powiedział papież w Watykanie podczas audiencji dla włoskich pocztowców.

„Gdy idzie się do okienka albo urzędu, ważne jest, by spotykać tam osoby, które dobrze wykonują swoją pracę, nie robią fochów i nie sprawiają wrażenia, jakby było się dla nich ciężarem, ani nie udają, że nas nie widzą” – mówił Franciszek.

Fot. EPA/EPA-ANSA/LUCA ZENNARO

Ostrzegł zarazem: „Klienci powinni uważać, aby nie mieć, co niestety się zdarza, roszczeniowego podejścia i by nie narzekać, zrzucając na personel swoje frustracje, albo obwiniać go o wszystko”.

Papież zaapelował następnie do pocztowców o „słuchanie, dyspozycyjność i szacunek”. „Nie jest to łatwe, przychodzi z trudem; aby to się udało, trzeba ćwiczyć każdego dnia, ucząc się działania w duchu miłosierdzia także w małych gestach i myślach” – zauważył.

Franciszek przypomniał, że ważny jest uśmiech. „Przychodzi staruszka, trochę nie dosłyszy, potrzebny uśmiech, nie mówcie: +uff+. Uśmiech jest pomostem, nie zapominajcie o uśmiechu” – zaapelował papież.

Papież: bądźcie uprzejmi i uśmiechajcie się
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze