epa05932869 Pope Francis speaks with Journalists from aboard his plane bound to Cairo, Egypt from Rome, Italy, 28 April 2017. Pope Francis is on a two-day visit to Egypt and will meet with Egyptian President Abdel Fattah al-Sisi, head of the Coptic Orthodox Church Pope Tawadros II, and Grand Imam of al-Azhar Ahmed al-Tayeb. As well as holding a mass in the Air Defense Stadium north-east of Cairo. EPA/ANDREAS SOLARO / POOL Dostawca: PAP/EPA.

Papież docenia pracę dziennikarzy

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jest to podróż jedności i braterstwa – tymi słowami Franciszek określił cel swej wizyty w Egipcie w rozmowie z towarzyszącymi mu dziennikarzami na pokładzie samolotu, którym leciał do Kairu. Przed opuszczeniem Watykanu u drzwi Domu św. Marty Ojca Świętego pozdrowiło dziewięcioro imigrantów egipskich.

Zgodnie z wieloletnim już zwyczajem, mniej więcej w pół godziny po rozpoczęciu lotu papież wszedł do części samolotu, zajmowanej przez dziennikarzy i tak rozpoczęła się mini-konferencja prasowa, w czasie której porozmawiał krótko z przedstawicielami mediów.

Na wstępie podziękował im za towarzyszenie mu w tej wyprawie i za pracę, „którą wykonujecie, aby pomóc ludziom zrozumieć tę podróż i aby się dowiedzieli, co się wydarzyło i o czym mówiono”. „Ludzie śledzą waszą pracę a z tą podróżą wiążą się szczególne oczekiwania” – dodał Ojciec Święty. Wyjaśnił, że odbywa ją na zaproszenie prezydenta republiki, papieża Tawadrosa II – patriarchy Aleksandrii koptów, patriarchy koptów-katolików i wielkiego imama al-Azharu. „To oni we czwórkę mnie zaprosili” – podkreślił papież.

Oświadczył następnie, że „jest to podróż jedności i braterstwa” i jeszcze raz podziękował dziennikarzom za ich pracę, „która w ciągu tych dwóch dni będzie bardzo intensywna”.

Fot. PAP/EPA/ANDREAS SOLARO / POOL 

Galeria (4 zdjęcia)
Papież docenia pracę dziennikarzy
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze