fot. ETTORE FERRARI, PAP/EPA.

Papież Franciszek prosi o modlitwę [WIDEO]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Do modlitwy w intencji Bliskiego Wschodu wzywa papież w intencji modlitewnej na listopad. Franciszek wskazał na potrzebę umocnienia współżycia i dialog między trzema monoteistycznymi religiami w tamtym regionie świata.

Na Bliskim Wschodzie, podobnie jak na całym świecie, konieczne jest mówienie językiem pojednania, przebaczenia i dialogu. Chociaż czasami nie jest to łatwe, warto to zrobić. Dlatego papież Franciszek zachęca nas, byśmy stali się wszyscy ludźmi pojednania. 

>>> Franciszek: Bliski Wschód musi być ziemią pokoju

Papież skierował do nas specjalne przesłanie wideo, w którym porusza problemy, z jakimi zmaga się Bliski Wschód i zachęca do gorliwej modlitwy

– Na Bliskim Wschodzie współistnienie i dialog pomiędzy trzema monoteistycznymi religiami opiera się na więzach duchowych i historycznych. Z tych ziem wyszła Dobra Nowina o Jezusie, wskrzeszonym przez miłość – przypomniał ojciec święty. – Dziś wiele wspólnot chrześcijańskich, wraz a innymi społecznościami: żydowskimi i muzułmańskimi, pracuje tutaj na rzecz pokoju, pojednania i przebaczenia. Módlmy się, aby na Bliskim Wschodzie narodził się duch dialogu, spotkania i pojednania.

 

Zobacz także
Wasze komentarze