EPA/VATICAN MEDIA

Papież na Anioł Pański: zacznijmy z wiarą Wielki Tydzień

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Do zaczęcia z wiarą Wielkiego Tygodnia, „w którym Jezus cierpi, umiera i zmartwychwstaje” zachęcił papież Franciszek przed modlitwą „Anioł Pański”, którą odmówił w Niedzielę Palmową na zakończenie mszy św. w bazylice św. Piotra. Zaprosił „osoby i rodziny, które nie będą mogły uczestniczyć w uroczystościach liturgicznych”, by gromadziły się na modlitwie w domu.

Drodzy bracia i siostry,

Pod koniec tej celebracji chciałbym pozdrowić wszystkich, którzy wzięli w niej udział za pośrednictwem mediów. W szczególności moje myśli kieruję do młodych z całego świata, którzy przeżywają dzisiejsze Światowe Dni Młodzieży w sposób bezprecedensowy, na szczeblu diecezjalnym. Dzisiaj planowano przekazanie przez młodych z Panamy krzyża młodzieży z Lizbony. Ten sugestywny gest zostaje przełożony na Niedzielę Chrystusa Króla, 22 listopada bieżącego roku. W oczekiwaniu na ten moment wzywam was młodych do podtrzymywania i dawania świadectwa nadziei, wielkoduszności i solidarności, których w tym trudnym czasie wszyscy potrzebujemy.

Jutro, 6 kwietnia, przypada ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. W tym okresie zawieszonych jest wiele imprez, ale ukazują się najlepsze owoce sportu: wytrzymałość, duch zespołowy, braterstwo, dawanie z siebie tego, co najlepsze… Zatem upowszechniajmy sport dla pokoju i rozwoju.

Drodzy przyjaciele, zacznijmy z wiarą Wielki Tydzień, w którym Jezus cierpi, umiera i zmartwychwstaje. Osoby i rodziny, które nie będą mogły uczestniczyć w uroczystościach liturgicznych, są zaproszone, by gromadzić się na modlitwie w domu, wspomagane także przez środki technologiczne. Obejmijmy duchowo chorych, ich rodziny i tych, którzy się nimi ofiarnie opiekują; w świetle wiary paschalnej módlmy się za zmarłych. Każdy z nich jest obecny w naszych sercach, w naszej pamięci, w naszej modlitwie.

Od Maryi uczymy się milczenia wewnętrznego, spojrzenia serca, miłującej wiary, aby iść za Jezusem na drodze krzyżowej, która prowadzi do chwały zmartwychwstania. Ona idzie wraz z nami i podtrzymuje naszą nadzieję.

Zobacz także
Wasze komentarze