epa05693217 Pope Francis celebrates first solemn Vespers preyers and the Te Deum in Saint Peter’s Basilica, in Vatican City, 31 December 2016. EPA/ANGELO CARCONI Dostawca: PAP/EPA.

Papież zaapelował o zapewnienie godnych warunków w więzieniach

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

O zapewnienie godnych warunków w więzieniach zaapelował papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej. Papież wyraził ból z powodu zajść w zakładzie karnym na północy Brazylii, gdzie w poniedziałek zginęło około 60 więźniów.

Zwracając się do wiernych w czasie audiencji Franciszek powiedział: „Z Brazylii napłynęły dramatyczne informacje o masakrze w więzieniu w Manaus, gdzie gwałtowne starcia między rywalizującymi bandami spowodowały dziesiątki zabitych”.

Zachęcił do modlitwy za ofiary i ich rodziny oraz za wszystkich osadzonych w tym więzieniu i tych, którzy tam pracują.

“Ponawiam apel o to, aby zakłady karne były miejscami reedukacji i ponownej integracji socjalnej, a także by warunki życia więźniów były godne ludzi” – wezwał papież. Mówił, że więzienia nie mogą być przepełnione. Wezwał następnie do modlitwy za wszystkich więźniów na świecie.

W przemówieniu do Polaków Franciszek nawiązał do przypadającej w piątek uroczystości Objawienia Pańskiego.

„Ulicami wielu waszych miast i miejscowości przejdą uroczyste korowody Orszaku Trzech Króli. Uczestnicząc w nich i kierując do spotkanych ludzi pozdrowienie świętego Franciszka: +Pokój i dobro”+, przypominajcie wszystkim, że Jezus narodzony w Betlejem jest obecny w świecie, jest blisko nas, przynosi nam zbawienie, pragnie zamieszkać w sercu każdego człowieka” – powiedział papież.

Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI 

Papież zaapelował o zapewnienie godnych warunków w więzieniach
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze