fot. EPA/FABIO FRUSTACI

Papież zobaczył dziś… ponad 100 szopek [ZDJĘCIA]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek zwiedził wystawę „Sto szopek” koło Watykanu. Ekspozycję żłóbków z całego świata zorganizowała Papieska Rada ds. Nowej Ewangelizacji we współpracy z Ambasadą Węgier przy Stolicy Apostolskiej.

fot. EPA/FABIO FRUSTACI

Informując o tej niezapowiadanej wizycie, Watykan podkreślił, że papież po podpisaniu 1 grudnia w Greccio listu apostolskiego na temat znaczenia i wartości żłóbka postanowił „dać w ten sposób kolejny znak swej troski o tę tradycję wiary”.

Zarówno w liście tym, jak i podczas spotkania z ofiarodawcami szopki, ustawionej na placu Świętego Piotra, Franciszek wskazał na potrzebę kontynuowania tego zwyczaju. W czasie wizyty papieża świąteczne pieśni śpiewał chór kameralny z Budapesztu.

Żłóbek jest prostym i cudownym znakiem naszej wiary, którego nie należy zagubić” (Franciszek zwracając się do delegacji z włoskich miejscowości, które podarowały na tegoroczne Boże Narodzenie choinkę i żłóbek na plac św. Piotra).

fot. EPA/FABIO FRUSTACI

Ambasada Węgier wyjaśniła wcześniej, że postanowiła uczestniczyć w przygotowaniu wystawy, ponieważ w kraju tym tradycja budowy szopek jest bardzo silna. Poza tym, jak podkreślono, w przyszłym roku w Budapeszcie odbędzie się Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny.

fot. EPA/FABIO FRUSTACI

Choć nazwa wystawy brzmi „Sto szopek”, to w rzeczywistości było ich jeszcze więcej, bo 110!

Zobacz także
Wasze komentarze