Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska/Domena publiczna

Abp Salvatore Pennacchio: Kościół nie jest instytucją humanitarną

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kościół nie jest sklepem czy instytucją humanitarną, ale jest posłany, by nieść wszystkim Jezusa i Jego Ewangelię – podkreślił abp Salvatore Pennacchio. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Nuncjusz Apostolski w Polsce przewodniczył Mszy św. w warszawskim sanktuarium Świętego Ojca Pio.

W homilii abp Salvatore Pennacchio podkreślił, że poprzez całkowite zawierzenie Bogu i miłość do Niego Maryja w sposób szczególny uczestniczy w dziele Odkupienia. Zwrócił uwagę, że Ona najpełniej poznała i doświadczyła Bożego Miłosierdzia, ponieważ wszystko w Jej życiu zostało ukształtowane przez obecność tego Miłosierdzia.

>>> O. Adam Szustak ma 3 rady, które uzdrowią Kościół

Podkreślił, że nosząc w swoim łonie Jezusa Chrystusa Matka Boża chce również i nam przynieść ten wielki dar jakim jest sam Zbawiciel. – Wraz z Nim chce Ona nam dać Jego miłość, Jego pokój i Jego radość – mówił Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Maryja nie zamyka się ze swoją radością w czterech ścianach, ale idzie dzielić się nią z innymi. Jest dla nas i dla całego Kościoła modelem postępowania. Kościół nie jest bowiem sklepem, instytucją humanitarną, czy organizacją pozarządową, ale jest posłany, by jak Maryja nieść wszystkim Jezusa i Jego Ewangelię – podkreślił arcybiskup.

Zachęcał jednocześnie do osobistej refleksji nad wiarygodnością chrześcijańskiego świadectwa wiary. – Jaka jest nasza miłość? Co niesiemy innym? Na czym albo raczej na kim budujemy naszą codzienną aktywność? Czy jest to miłość Jezusa która się dzieli, przebacza i biegnie z pomocą, czy raczej jest to miłość rozwodniona? – pytał duchowny apelując, by odpowiedzi nie zostały zawieszone w próżni, ale stały się przede wszystkim wysiłkiem codzienności. – Niech każdy stara się żyć miłością do Boga i bliźniego na wzór Jezusa i Maryi – zaapelował abp Pennacchio.

Zobacz także
Wasze komentarze