Pauliński kleryk miał być abortowany. Dziś idzie w Pielgrzymce Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego
Pod hasłem „Krzyż – uzdrowienie i wola Boża” na Jasnej Górze trwa 6. Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To też czas dziękczynienia za wszystkich, którzy włączają się w dzieło modlitwy w obronie życia, a także okazja do ekspiacji za grzech aborcji. Duchowa adopcja to dziewięciomiesięczna modlitwa w intencji życia zagrożonego w łonie matki.
Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego polega na indywidualnym modlitewnym zobowiązaniu podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy. Każdego dnia osoby odmawiają jedną dziesiątkę różańca oraz modlitwę: „Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś”. Do modlitwy wierni mogą dołączyć dodatkowe wyrzeczenie np. post czy działania charytatywne.
Modlitwę od dawna podejmuje br. Korneliusz z Ukrainy, pauliński kleryk. – Moja mama chciała dokonać aborcji, więc jestem dzieckiem, które cudem ocalało, dlatego mam świadomość, jak bardzo ważna jest walka o istnienie każdego człowieka – powiedział. Podkreślił, że na Ukrainie aborcja jest dozwolona, nie ma przepisów, które mogłyby chronić życie, dlatego tam modlitwa jest szczególnie potrzebna. – Teraz widzimy, ilu ludzi ginie na Ukrainie, ale nikt się nie zastanowił, ile dzieci zamordowano tam w wyniku aborcji. Moim zdaniem trzeba zacząć od obrony nienarodzonych – zauważył pauliński kleryk.
Owoce modlitwy
Br. Korneliusz przytoczył też świadectwo małżeństwa ze Świdnicy, które nie mogło mieć swoich dzieci, ale gdy zaczęli modlić się w intencjach nienarodzonych, Bóg obdarzył ich potomstwem. – Owoców modlitw duchowej adopcji jest dużo – przekonuje. Pani Barbara podkreśliła, że „ma dwójkę dzieci z duchowej adopcji”. – To piękne dzieło. To tylko dziesiątka różańca dziennie, a może uratować wiele istnień – powiedziała. Pan Bogumił dodał, że w modlitwach potrzebna jest pokora i oddanie się Matce Bożej, która miłością otacza wszystkie dzieci, a szczególnie te, które są zagrożone, jak i również rodziców, którzy próbują to dziecko zabić.
>>> Dzięki modlitwie tej kobiety matka zrezygnowała z aborcji, a Weronika żyje
– Zanosimy intencje wszystkich osób, które podejmują dzieło duchowej adopcji, ale też chcemy formować animatorów, którzy krzewią to dzieło. Hasłem pielgrzymki jest: „Krzyż, wola Boża i uzdrowienie”, bo w tym czasie strachu, niepokoju i wojny jedynym światłem jest krzyż Jezusa, nasze miejsce jest pod nim, razem z Maryją – powiedział paulin o. Stanisław Jarosz, moderator dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Inicjatorami powstania w Polsce duchowej adopcji byli świeccy skupieni we wspólnocie „Straż Pokoleń” przy paulińskim kościele Świętego Ducha w Warszawie. Tam w 2019 r. ustanowione zostało Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia. Tego tytułu Maryi – Matka Życia używał bł. kard. Stefan Wyszyński. Obok pielgrzymki trzydniowe rekolekcje odbywają też animatorzy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |