epa06188789 Pope Francis (2-R) greets parishioners from his popemobile during an itinerary from the Catam aerial base to the Papal Nunciature in Bogota, Colombia, 06 September 2017. The Pontiff starts a five-day visit today with activities in Bogota, Villavicencio, Medellin and Cartagena. EPA/Fernando Bizerra Jr. Dostawca: PAP/EPA.

Peru: ponad 1 mln pielgrzymów na papieskiej Mszy św.

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Ponad milion pielgrzymów weźmie udział w Mszy św. sprawowanej 21 stycznia przez papieża Franciszka w bazie wojskowej “Las Palmas” na przedmieściach Limy. Jedna z największych uroczystości podczas wizyty papieskiej zorganizowana zostanie na terenie o powierzchni 27 hektarów.

Jak ujawnił Roberto Gomez, burmistrz gminy w Santiago de Surco, na której znajduje się baza, zakończonych zostało już 70 proc. prac przygotowawczych do wizyty Franciszka. Wyjaśnił, że z powodu dużej liczby osób konieczne było zaplanowanie większej liczby wejść na teren obiektu. Będzie ich tam łącznie 17. – Nie przewidujemy możliwości wjazdu samochodów na teren bazy, dlatego wierni będą mogli dotrzeć tam jedynie pieszo lub za pośrednictwem środków transportu publicznego – dodał Roberto Gomez.

Franciszek dotrze do Peru z Chile 19 stycznia. Pierwszego dnia spotka się m.in. z przedstawicielami plemion indiańskich Ameryki Południowej. Wydarzenie odbędzie się w Puerto Maldonado.

Msza w bazie wojskowej “Las Palmas” odbędzie się w godzinach popołudniowych 21 stycznia. Będzie ostatnim przed wylotem do Rzymu wydarzeniem w trakcie pobytu papieża w Peru.

Zobacz także
Wasze komentarze