fot. EPA/MARKO DJOKOVIC

Poczta Polska dostarczy pulsoksymetry osobom z Covid

Poczta Polska opracowała z Ministerstwem Zdrowia procedury doręczania osobom z Covid pulsoksymetrów, czyli urządzeń do pomiaru poziomu nasycenie krwi tętniczej tlenem. Pierwsze urządzenia trafią do Małopolski.

Jak wskazała spółka, resort zdrowia uruchomił pilotaż, zapowiadanego kilka dni temu przez premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, systemu zdalnego monitoringu parametrów u pacjentów chorych na COVID-19 z grup podwyższonego ryzyka, których wskażą lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.
Jednym z monitorowanych parametrów za pomocą pulsoksymetrów będzie poziom saturacji, czyli nasycenie krwi tętniczej tlenem. Pierwsze urządzenia trafią do Małopolski, a za ich dystrybucję będzie odpowiedzialna Poczta Polska. „Mamy doświadczenia w sprawnym wykonywaniu nawet niestandardowych usług kurierskich i logistycznych, dotychczas zajmowaliśmy się logistyką środków ochrony potrzebnych szpitalom, aptekom, szkołom, wspieramy budowy szpitali tymczasowych. Doręczanie pulsoksymetrów do pacjentów, to kolejne zadanie logistyczne, jakiego podjęliśmy się w ostatnich miesiącach i jesteśmy do niego gotowi” – powiedział wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony.

>>> List do niewierzących w pandemię

fot. PAP/Leszek Szymański

Spółka wyjaśniła, że lekarz podstawowej opieki zdrowotnej po otrzymaniu informacji, że u pacjenta zdiagnozowano COVID-19 będzie kwalifikował go do objęcia programem telemonitoringu. Wówczas pacjent otrzyma dane do logowania w systemie, a informacja o tym, że dana osoba potrzebuje sprzętu do telemonitoringu będzie automatycznie przekazywana z systemu Ministerstwa Zdrowia do realizacji przez Pocztę Polską. Pulsoksymetry będą doręczane przez kuriera lub listonosza Poczty w standardzie D+1, czyli następnego dnia po otrzymaniu adresu pacjenta z systemu MZ. Osoba oczekująca na pulsoksymetr otrzyma SMS-y z informacją o wysłaniu przesyłki oraz z kodem PIN. Urządzenie trafi do odbiorcy zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi bezpiecznego doręczania przesyłek na podstawie podanego kodu.

>>> Warszawa: szpital tymczasowy dla chorych na Covid-19 otwarty [GALERIA]

fot. PAP/Rafał Guz

Premier nienoszenie maseczek to zwykła głupota

Ten cienki kawałek materiału na twarzy to często granica między życiem i śmiercią – zwłaszcza dla naszych seniorów. Wbrew pozorom nienoszenie maseczek to nie wyraz buntu i niezależności, ale zwykłej głupoty – napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

„Ten cienki kawałek materiału na twarzy to często granica między życiem i śmiercią – zwłaszcza dla naszych seniorów. Wbrew pozorom nienoszenie maseczek to nie wyraz buntu i niezależności, ale zwykłej głupoty. Posłuchajmy specjalistów i lekarzy a nie polityków! Nośmy maseczki – bądźmy odpowiedzialni! Bo inaczej możemy skończyć z zupełnie inną maską na twarzy…(tlenową-PAP)” – napisał premier Morawiecki komentując spot Ministerstwa Zdrowia promujący noszenie maseczek.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze