EPA/WILL OLIVER

Podano miejsce i rok kolejnego Światowego Spotkania Rodzin

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kolejne, X Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w 2021 r. w Rzymie. Ogłosił to prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia kard. Kevin Farrell na zakończenie Mszy św. wieńczącej IX Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie z udziałem papieża Franciszka.

„Ojcze Święty, z wielką radością ogłaszam całemu światu twoją decyzję o zorganizowaniu kolejnego Światowego Spotkania Rodzin w 2021 roku w Rzymie, w piątą rocznicę „Amoris laetitia” – powiedział na zakończenie Mszy św. w Phoenix Park w Dublinie kard. Kevin Farrell.

Wcześniej prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia podziękował irlandzkiemu Kościołowi oraz władzom tego kraju za życzliwą gościnność i współpracę w organizacji IX Światowego Spotkania Rodzin. Zaznaczył, że pomogło ono w dostrzeżeniu możliwości wdrożenia adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”. „To Duch Święty ich inspiruje i pomaga im zrozumieć znaczenie i piękno daru małżeństwa oraz naturę misji, do której są powołani małżonkowie. Dzisiaj te rodziny wraz ze swymi dziećmi będą jeszcze bardziej świadome znaczenia ich powołania małżeńskiego i rodzinnego w Kościele, gdy wracają do swoich wspólnot i parafii. Ukazali nam, jak jest ważne i pilne, aby cenić, wspierać i odnawiać dar sakramentu, który jest i zawsze będzie cennym darem i siłą dla Kościoła i całej wspólnoty chrześcijańskiej” – powiedział kard. Kevin Farrell.

„Ojcze Święty, z wielką radością ogłaszam całemu światu twoją decyzję o zorganizowaniu kolejnego Światowego Spotkania Rodzin w 2021 roku w Rzymie, w piątą rocznicę „Amoris laetitia”.

Podano miejsce i rok kolejnego Światowego Spotkania Rodzin
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze