fot. Leszek Szymański, arch. PAP

Prezentacja bolidu Roberta Kubicy [ZDJĘCIA]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
PKN Orlen na specjalnej konferencji prasowej zaprezentował bolid podobny do tego, jakim w najbliższym sezonie jeździć będzie Robert Kubica. W sezonie 2019 to właśnie płocki koncern będzie jednym z najważniejszych sponsorów teamu Williams Racing.

W spotkaniu z mediami wzięli udział: prezes koncernu Daniel Obajtek oraz Robert Kubica. Panowie wymienili się prezentami. W ręce Roberta Kubicy trafił biało-czerwony kask. „Niech ten kask przyniesie ci szczęście, a nam powód do dumy” – mówił prezes Obajtek. „Wprawdzie to nie jest taki kask, jakim jeździsz w Formule, ale przypomina twoją historię i twój początek” – dodał.

Zdjęcie: kierowca zespołu Formuły 1 Williams Racing Robert Kubica, fot. Leszek Szymański, PAP

Jakbym znowu debiutował
Sam w prezencie od Roberta Kubicy otrzymał kierownicę gokartową. Podczas spotkani z mediami Robert Kubica przyznał, że powrót po ponad ośmiu latach do rywalizacji w Formule 1 wywołuje w nim dużo emocji. „Jakbym debiutował po raz kolejny. Emocje były duże, oczywiście inne niż te 12 lat temu, gdy debiutowałem w barwach BMW Sauber” – podkreślił. 34-letni kierowca przyznał, że więcej niż osiem lat przerwy w startach w mistrzostwach świata nie działa na jego korzyść. Ma jednak nadzieję, że zaprocentuje jego bogate doświadczenie.

Oczywiście wyścig a testy, to zupełnie inna bajka. Ale, umówmy się, ścigam się od małego, nie ma nic lepszego niż ściganie się i walka koło w koło. Miejmy nadzieję, że w tym roku tej walki będzie sporo i będziemy mogli razem się ekscytować pojedynkami nie tylko innych kierowców F1, ale też moimi (Robert Kubica)

Trudny powrót, duże wyzwanie
Kubica ma świadomość, że czeka do duże wyzwanie, ale zapewnił, że jest gotowy je podjąć. Do powrotu Roberta Kubicy na tor Formuły 1 w barwach Williams Racing zostało niewiele ponad miesiąc. Już 18 lutego rozpoczną się testy Formuły 1 w Barcelonie.

To one będą najlepszym treningiem. Pokażą, jak dobrze przepracowałem te ostatnie tygodnie. Przygotowania przebiegają w porządku, zostało jeszcze trochę czasu. Fizycznie jestem w dobrej formie, choć oczywiście jazda bolidem Formuły 1 to nie tylko fizyczny wysiłek, ale też mentalny. Nad tym też pracuję (Robert Kubica podczas dzisiejszej konferencji prasowej).

Początek sezonu mistrzostw świata F1 odbędzie się 17 marca podczas Grand Prix Australii.

Zobacz także
Wasze komentarze