Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

Najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony jest patriotyzmowi. – Rodzina i ojczyzna mają ze sobą ścisły związek. Obie też mają jeden cel – ostateczny – przekonuje w artykule „Bądź patriotą. Jak Jezus” Franciszek Kucharczak. Jezuita, ks. Dariusz Kowalczyk, pisze o prześladowaniu chrześcijan. W numerze również rozmowa z Wandą Pułtawską o Polkach, więźniarkach Ravensbrück.

 

Tygodnik Idziemy

Również w nowym numerze tygodnika Idziemy podejmowana jest głównie refleksja nt patriotyzmu. Ksiądz prof. Piotr Mazurkiewicz w rozmowie z Ireną Świerdzewską tłumaczy skąd się biorą i jak głęboko sięgają podziały miedzy Polakami. Anna Artymiak pisze z kolei o niezwykłej relikwii, która na dwa miesiące została odsłonięta w Rzymie, a są schody, po których Jezus szedł na sąd przed Piłatem. Z kolei bp Georges Colomb w rozmowie z Marcinem Zatyką wyjaśnia czego moglibyśmy nauczyć się od francuskich katolików.

Tygodnik Niedziela

Tematyka nowego numeru Tygodnika Niedziela skupiona jest wokół Pisma Świętego. O tym jak czytać Pismo Święte, by było dla nas inspiracją i mogło zmieniać nasze życie opowiadają dziennikarze Witold Casetti i Przemysław Babiarz, aktorka Dominika Chorosińska i znany z kabaretu „Mumio” Dariusz Basiński. W numerze również ciekawe teksty dotyczące chrześcijaństwa w Bułgarii i Macedonii. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed pielgrzymką papieża Franciszka do tych krajów.

Przewodnik Katolicki

Rozpoczął się maj, miesiąc szczególnie skupiony wokół pobożności maryjnej. O niej w najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego. Przejmujące historie ludzi, którzy przeżyli zamachy na Sri Lance opisuje Piotr Jóźwik. W numerze również ciekawy tekst o Stanisławie Moniuszce. – Niestety wciąż wiemy o nim niewiele, powtarzając w kółko dziewiętnastowieczne kalki. To jakim był naprawdę, może nas zaskoczyć – pisze Natalia Budzyńska.

Tygodnik Powszechny

Podwójny, majówkowy numer Tygodnika, wydany w zeszłym tygodniu. Na okładce najnowszego Tygodnika Powszechnego Karolina Cicha – kompozytorka, wokalistka oraz instrumentalistka nurtu folk i world music. Właśnie o muzyce rozmawiał z nią Marcin Żyła. Tematem numeru jest jednak ekologia. – Człowiek sadzi drzewa tam, gdzie najpierw je wyciął, bo chciał się osiedlić. Najpierw pozbywa się ich jak leci, potem desperacko próbuje odzyskać. Ale czy miasta i drzewa idą w parze? – pyta Adam Robiński. W numerze również rozmowa z Janem Rylke, architektem krajobrazu. O strajku nauczycieli pisze z kolei Przemysław Wilczyński – Jeśli związkowcy nie zmienią taktyki,

Zobacz także
Wasze komentarze