Przegląd prasy katolickiej
Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.
Gość Niedzielny
– To będą najważniejsze od dekad wybory europejskie. Mogą zupełnie zmienić układ sił w Parlamencie Europejskim. I nadać nowy kierunek integracji lub… dezintegracji kontynentu – pisze Jacek Dziedzina. Na kogo zatem powinniśmy głosować? – Zgodność z nauczaniem Kościoła powinna być dla katolika najważniejszym kryterium w politycznych wyborach. Może się to jednak okazać niewystarczające, dlatego musimy też brać pod uwagę inne elementy – zauważa Bogumił Łoziński.
Tygodnik Idziemy
W mediach głośno i często mówi się w ostatnim czasie o nadużyciach w Kościele. Wszystko za sprawą filmu Tomasza Sekielskiego pt. „Tylko nie mówi nikomu”. Najnowszy dokument papieża Franciszka o metodach działania wobec duchownych dopuszczających się nadużyć seksualnych omawia o. Dariusz Kowalczyk SJ. Ponadto o tym, co ma wspólnego flaga środowisk homoseksualnych z biblijną tęczą, pisze ks. Henryk Zieliński.
Tygodnik Niedziela
Nie chodzi o uszczęśliwianie na siłę, ale o roztropne niesienie pomocy humanitarnej, połączonej z pomocą rozwojową – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Niedziela” minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa, opowiadając o swoich wrażeniach po powrocie z krajów Bliskiego Wschodu. – Dzięki wzajemnej współpracy udało się przeprowadzić wiele efektywnych projektów pomocowych, które stały się odpowiedzią polskiego rządu na kryzysy humanitarne na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Europie – podkreśla.
Przewodnik Katolicki
– Wielokrotnie powtarzał, że to nie tylko słabi potrzebują silnych. Wymiana musi zachodzić w obie strony – i to właśnie był przewrót kopernikański, którego Jean Vanier dokonał w podejściu do osób z niepełnosprawnością – pisze Grzegorz Zbiorczyk na łamach najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Przeczytamy również o Bogu dla każdego, czyli o Komunii św. dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.
Tygodnik Powszechny
W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” o sytuacji psychiatrii w Polsce. – Psychiatria dziecięca w Polsce to dzisiaj głównie braki: pieniędzy, lekarzy, wolnych miejsc. Zasady gry są więc proste: łóżko dostaje ten, kto przed chwilą próbował się zabić. To największy kryzys polskiej służby zdrowia – pisze Krzysztof Story. – Czy Kościoły chrześcijańskie mają dość żywotności, siły przekonywania i uzdrawiania, aby przeciwstawiać się zagrażającej Europie fali populizmu? – zastanawia się z kolei ks. Tomasz Halik.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |