Przegląd prasy katolickiej
Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.
Gość Niedzielny
„Na śmierć królowej Anglicy reagują różnie, w zależności od wieku. Im starsi, tym więcej wyrażają żalu. Im młodsi, tym bardziej uczestniczą raczej w show, które trzeba podkręcić i wrzucić w media społecznościowe” – pisze ks. Adam Pawlaszczyk w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”. Przeczytamy również rozmowę z kard. Luisem Ladarią Ferrerem prefektem Dykasterii Nauki Wiary „Obojętność można przełamać żywą wiarą i mocą przekonującego świadectwa. Papieże od lat proponują drogę nowej ewangelizacji, niegdyś Jan Paweł II, Benedykt XVI. Aktualnie Franciszek zaprasza Kościół do poszukiwania nowych form głoszenia wiary. Tam, gdzie ludzie są obojętni, jedynym środkiem mogącym ożywić pragnienie życia Ewangelią jest dynamizm głoszenia i świadectwa. Nie ma innej drogi niż nurt nowej ewangelizacji.
Idziemy
„Dziewczynki w stroju księżniczek, chłopcy ubrani w garniturki, kilkulatki niosące młodej parze do ołtarza obrączki, zdjęcia wielopokoleniowej rodziny… Czy takie obrazki będą wkrótce coraz rzadziej spotykane? Wesela bez dzieci zdobywają coraz więcej zwolenników. Dlaczego?” – zastanawia się Nina Baumann.
Niedziela
„Praca redaktora katolickiego portalu internetowego to ciągły stan czuwania. Co kilka minut zalewa nas bowiem nowa fala informacji. Łatwo w tym wszystkim utonąć” – pisze Damian Krawczykowski. „W naszej codziennej pracy skupiamy się na wyłowieniu tego, co istotne. Dbamy o to, aby nasz czytelnik dostał zawsze najświeższe i najistotniejsze newsy z życia Kościoła i świata. Jesteśmy dziełem ewangelizacyjnym i naszym głównym celem jest niesienie Dobrej Nowiny. Szukamy więc różnych sposobów, aby dotrzeć do coraz bardziej zagonionego pokolenia” – czytamy.
Przewodnik Katolicki
Tematem numer jeden w „Przewodniku Katolickim” jest śmierć Królowej Elżbiety. „Współcześnie władza zdaje się częściej degenerować człowieka niż budować jego wielkość. Elżbieta II pokazała, że nawet w największym przepychu władzy można pozostać sługą” – pisze Monika Białkowska.
Tygodnik Powszechny
„Krytykuje zarówno chińskie władze, jak i Watykan. Kard. Joseph Zen papieża się jednak nie wyrzeknie. 19 września stanie przed chińskim sądem” – pisze w tekście „Wyszyński z Hongkongu” Piotr Bernardyn. Artur Sporniak podejmuje z kolei temat niemieckiej Drogi Synodalnej. „Wygląda na to, że Droga Synodalna realizuje politykę faktów dokonanych. Niemcy ewidentnie chcą być poligonem kościelnych zmian” – czytamy.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |