Przegląd prasy katolickiej

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W nowym wydaniu Gościa Niedzielnego czytamy artykuł ks. Tomasza Jaklewicza o nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca – „Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość” – mówiła przecież Maryja do s. Łucji. Ponadto Gość porusza trudny temat imigracji Ukraińców do Polski – Granica na Bugu stanowi dla nich przepustkę do lepszego świata – pisze Marcin Jakimowicz. Były wiceminister finansów Stefan Kawalec wyjaśnia również jak własna waluta ułatwia walkę z kryzysem i dlaczego Polska nie powinna przyjmować Euro.
Tygodnik Idziemy
Idziemy podejmuje w najnowszym numerze temat ślicznych kwietnych „dywanów” usypywanych w Boże Ciało na ulicach Spycimierza. Ich twórcy zabiegają o wpisanie swojej tradycji na światową listę dziedzictwa ludzkości UNESCO. O skandalu smoleńskich ekshumacji pisze o. Dariusz Kowalczyk SJ – Można mieć nadzieję, że ekshumacje zostaną doprowadzone do końca, że zostanie zrobione to, co w tej sytuacji powinien zrobić każdy normalny, cywilizowany kraj – pisze o. Dariusz. W numerze przeczytamy również wywiad z bohaterem książki „Kalifat albo śmierć” Habilą Adamu, który przeżył postrzelenie w głowę przez terrorystów z Boko Haram.
Tygodnik Niedziela
Tematem wiodącym najnowszej Niedzieli są polskie obchody setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Tygodnik przedrukowuje z tej okazji Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, który biskupi przyjęli 6 czerwca br. Ważnym tematem jest też trzecia – po handlu narkotykami  i bronią – najbardziej dochodowa działalność przestępcza na świecie, czyli handel ludźmi. Agnieszka Porzezińska podejmuje za to temat wpływu emocji na nasze życie. 
Przewodnik katolicki
– W zasadzie jeśli popatrzeć na całą naszą albertyńską pracę, to ona generalnie jest… bez sensu. – o tym, że pewne rzeczy po ludzku mogą wydawać się bez sensu, jednak takimi nie są z siostrą Teresą Pawlak rozmawia Karolina Krawczyk. Ks. Artur Stopka pisze z kolei o Strategii Odbudowy Rodziny. Wg badań co trzecie małżeństwo po rozwodzie dało się się uratować. Na koniec Magdalena Guziak-Nowak opisuje życie krakowskich kamedułów – Gdy ktoś nas nie zna, może myśleć, że nasze życie jest nieludzkie. Czasem ludzie patrzą na nas z dystansem, jakbyśmy byli tajemniczy albo dziwaczni. A mnie się wydaje, że jesteśmy całkiem zwyczajni. – mówi o Marek, przeor eremu.
Głównymi tematami najnowszego Tygodnika są chleb i wino, zarówno te powszednie, jak i te mistyczne. – Tracimy ludzi w Kościele, bo nie pokazujemy im, że mogą być odpowiedzialni za innych. Taką miłością, która jest konkretna. – mówi bp Grzegorz Ryś w rozmowie z Błażejem Strzelczykiem. – Nie wypada mówić o Komunii Świętej komuś, kto jest głodny. – kontynuuje. O winie pisze natomiast Piotr Sikora w artykule  „Boski napój”. Prof. Adam Strzembosz porusza natomiast temat relacji władzy sądowniczej z pozostałymi – Jarosław Kaczyński ma czelność twierdzić, że Sąd Najwyższy to główna twierdza postkomunizmu. Skoro tak, to zgłaszam propozycję odebrania mu doktoratu – mówi profesor.
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze