Przegląd prasy katolickiej

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W 75 rocznicę śmierci św. Edyty Stein Gość podejmuje temat jej dziedzictwa we współczesnym świecie – Edyta Stein jest perłą, która pojawiła się w naszej kulturze – mówi. ks. Robert Skrzypczak. W numerze przeczytamy też dokładną analizę modlitw „Zdrowaś Maryjo” i „Pod Twoją obronę”. Tygodnik nie ucieka też od ciągle aktualnego tematu kryzysu imigracyjnego i przekonuje, że kluczem do powstrzymania napływu imigrantów jest Libia.
Tygodnik Idziemy
– Co dzisiaj jako Polacy musimy zrobić, aby wywiązać się z obowiązku troski o wolność, która jest nam dana i zadana? – pyta w najnowszym numerze „Idziemy” ks. Henryk Zieliński. W tygodniku przeczytamy też rozmowę z wicepremierem Mateuszem Morawieckim, który tłumaczy dlaczego w polskich mediach potrzebny jest polski kapitał. O potrzebie wykuwania typowo męskich cech przeczytamy opowie nam z kolei Monika Odrobińska. Na koniec warto zajrzeć do artykułu „Jubileusz w Licheniu” z którego dowiemy się dlaczego warto w tym roku odwiedzić Licheń.
Tygodnik Niedziela
Tematem nowej „Niedzieli” są pielgrzymki. – Paradoksalnie – pielgrzymi wyruszają w długą drogę po to, by się zatrzymać, by mieć czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. – pisze ks. Marek Łuczak. W numerze znajdziemy również poradnik jak złożyć wniosek o przyznanie świadczenia w ramach programu „Rodzina 500+” oraz dowiemy się komu przysługują takie świadczenia. W specjalnym wywiadzie poseł PiS Arkadiusz Mularczyk podejmuje również temat reparacji wojennych, których Niemcy do tej pory nie uregulowali – Mówienie dziś, że Polsce nie należą się żadne reparacje wojenne, jest po prostu nieuczciwe i niemoralne – przekonuje poseł.
Przewodnik Katolicki
W Przewodniku Katolickim przeczytamy o nowej strategii obrony życia. – Uda nam się obronić życie , jeśli będziemy pro-life nie tylko odnośnie do jego początku i końca, ale do przestrzeni całego życia – opisuje przewodniczący Papieskiej Akademii Życia  abp. Vincenzo Paglia. W numerze przeczytamy również pasjonującą historię wrocławskich pielgrzymek na Jasną Górę. O tym dlaczego warto wyjść ze swojej strefy komfortu opowie z kolei psycholog Maria Krzemień. Warto zwrócić również uwagę na krótką relację z Przystanku Jezus – może zachęci nas ona do zaangażowania w to cudowne przedsięwzięcie w przyszłym roku?
Tygodnik Powszechny
Tematem Tygodnika są wakacje, na które dzięki programowi „Rodzina 500+” stać Polaków. – Od lat obserwuję rodaków za granicą. W porównaniu z nacjami, które podróżują od dekad, Polak na urlopie wyciska z niego maksimum, jakby nie był pewny, że za rok będzie go nań znowu stać – mówi jeden z rozmówców. Tygodnik w rozmowie z góralskim muzykiem Krzysztofem Trebunia-Tutką podejmuje temat trudnej wolności słowa w małych miejscowościach. – Odwaga cywilna może tu wiele kosztować – mówi góral. Na koniec warto przeczytać o tym dlaczego pielgrzymka jest metaforą całego chrześcijaństwa.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze