Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W świątecznym wydaniu „Gościa Niedzielnego” „Słowo między nami”, czyli oczywiście o tajemnicy wcielenia. – Magiczne małe święta mogą jednak zasłonić Boga. Próbują wypełnić pustkę po Nim, przekonać, że i bez Niego można fajnie świętować – pisze ks. Tomasz Jaklewicz w tekście „Dziecko i logos”. Znajdziemy również rozmowę Bogumiła Łozińskiego z abp. Henrykiem Hoserem. – Lubię porównywać Ducha Świętego, Ducha Jezusa Chrystusa, do GPS-u, który nas prowadzi do celu – czytamy.
Tygodnik Idziemy
Świąteczne wydanie tygodnik Idziemy skupia się n Bożym Narodzeniu. – Czekając na Wigilię – Potrzebę, warunki i możliwości pojednania z okazji Bożego Narodzenia w rodzinach i w ojczyźnie – komentuje o. Jacek Salij OP w rozmowie z Barbarą Sułek-Kowalską. Przeczytamy również o rechrystianizacji Europy, do której nie tak dawno odwoływał się premier Mateusz Morawiecki. Komu dzisiaj jest bliżej do ojców założycieli Unii Europejskiej: zachodnim przywódcom czy Polsce? – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.
Tygodnik Niedziela
– Żyjemy w czasach wielkiego duchowego zagrożenia, które niektórzy nazywają apokalipsą – mówi Lidia Dutkiewicz w rozmowie z Grzegorzem Górnym dot. wielkich polskich wydarzeń religijnych. W numerze przeczytamy również ciekawy artykuł Tomasza Winiarskiego w którym autor zastanawia się czy nowy prezydent Stanów Zjednoczonych może uchronić swój naród przed islamską ekspansją. Warto zwrócić również uwagę na „ABC noworocznych postanowień” i historię polskich ruchów obrony życia.
Przewodnik Katolicki
– Bliskość z ludźmi, ekologia czy pytanie o święcenia kapłańskie dla żonatych mężczyzn: papież Franciszek wielu w Europie szokuje. – z najnowszego numeru Przewodnika dowiemy się „jak myśli papież”. Przeczytamy również świetny artykuł naszej byłej redakcyjnej koleżanki Joanny Mazur, które opowiada o wierze ludzi niesłyszących. Warto zerknąć na „Przewodnik po kolędzie, czyli jak przyjąć księdza i nie zmęczyć siebie i jego” – znajduje się w nim szereg bardzo praktycznych rad, które pomogą nam w dobrym podjęciu księdza w naszych progach.
Tygodnik Powszechny
Tygodnik poświęca numer przyszłości. Nie tak znowu dalekiej, bo tej dotyczącej najbliższego roku. I tak przeczytamy o przyszłorocznej batalii o samorządy, o tym czy grozi nam pluszowe chrześcijaństwo i czym są raje podatkowe. Ponadto warto zwrócić uwagę na wywiad Błażej Strzelczyka z prymasem seniorem, abp. Henrykiem Muszyńskim. – Pan ma ładnie pytać, ja mam ładnie odpowiadać, a może po prostu mówić szczerze, prosto, bez pozy i udawania – mówi arcybiskup. Zapowiada się ciekawa lektura!
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze