Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
Na okładce „Gościa Niedzielnego” św. Ojciec Pio. – Jego wiara i pobożność są tak żarliwe, pełne pasji, że muszą być wyrzutem sumienia dla letnich serc i letniego Kościoła. W tym roku mija 50 lat od jego śmierci i 100 lat od stygmatyzacji. Tegoroczne rekolekcje na łamach GN proponujemy przeżyć razem z mistykiem z Pietrelciny – pisze redakcja. – Posługa w konfesjonale była głównym rysem apostolstwa o. Pio. Czytał w sercach, bywał surowy, walczył o każdą duszę – dodaje ks. Tomasz Jaklewicz.
Tygodnik Idziemy
Chorzy na samotność. O samotności, która jest tak samo groźna, jak wypalenie codziennie 15 papierosów i o tym, gdzie działa już ministerstwo ds. samotności pisze Katarzyna Nowicka. Ponadto przeczytamy o „Demokracji pod nadzorem”, czyli o pomyśle utworzenia unijnego mechanizmu nadzoru nad przestrzeganiem zasad demokracji, praworządności i praw podstawowych w państwach członkowskich – komentuje Marek Jurek.
Tygodnik Niedziela
Służebniczka dębicka s. Savia Bezak na łamach „Niedzieli” przekazuje swoją relację dotyczącą śmierci Heleny Kmieć. W styczniu 2017 r. była na miejscu tragedii w Cochabambie w Boliwii. Wcześniej, jak podkreśla, nie wypowiadała się w prasie z uwagi na trwające śledztwo i z powodu bólu, który wciąż towarzyszy jej wspomnieniom. Przeczytamy również o „szpitalu polowym dla ducha” – z ks. Andrzejem Muszalą rozmawia Małgorzata Cichoń.
Przewodnik Katolicki
– Benedykt XVI pisze o swoim zbliżaniu się do Domu Ojca. Co dostrzegaliśmy zbyt słabo w nauczaniu żyjącego od pięciu lat w ukryciu papieża emeryta? – pisze ks. Mirosław Tykfer. Ponadto Tomasz Królak pisze o sytuacji Kościoła w Chinach. Czy zapowiada się nowa era? – Stolica Apostolska gotowa jest do podpisania z Chinami porozumienia w sprawie nominacji biskupich w tym kraju, donoszą światowe media. Sprawa budzi nadzieje, ale i obawy – pisze wiceprezes KAI.
Tygodnik Powszechny
– Czy mnisi i święci z początków Kościoła czegoś mogą nas nauczyć? Przyjrzyjmy się im w Wielkim Poście – dzisiaj posłuchajmy Doroteusza z Gazy – pisze Szymon Hiżycki OSB. Z kolei Piotr Sikora znajduje analogię między Środą Popielcową a miłosnym uczuciem. – Nie ma dojrzałej miłości bez – także gorzkiej – prawdy o sobie. Trzeba więc wraz z popiołem przyjąć prawdę o własnej niedoskonałości – podkreśla autor. Przeczytamy również o bohaterce tego numeru, czyli o Danucie Szaflarskiej. O aktorce pisze Katarzyna Kubisiowska.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze